Polski Fiat 126p 1988 – SPRZEDANY

Polski Fiat 126p wychował dwa pokolenia kierowców. Jest niemożliwy do pominięcia we wspomnieniach z lat 70-tych, 80-tych czy 90-tych. Prezentowany egzemplarz to typ FL, czyli po „face liftingu”, który miał miejsce na koniec 1985 roku. Miał nowe zderzaki, ale też alternator, duży licznik i rozrusznik uruchamianym elektrycznie, a dodatkowo lepsze zabezpieczenie antykorozyjne niż w późniejszych EL-ach. Ten egzemplarz jest w oryginalnym, świetnie zachowanym stanie, lecz sprawny i gotowy do drogi. Trudna może być jedynie decyzja, czy nim jeździć czy zakupić tylko do kolekcji i podziwiać w garażu, wszak jego przebieg to aktualnie jedynie 20 tysięcy kilometrów. Wszak zdobycie takiego okazu dziś niemal graniczy z cudem, a zachowanie tak wspaniałego stanu wymaga niezwykłej troski.

Polski Fiat 126p FL 650E
Rocznik: 1988
Przebieg: 20147 km
Pojemność: 652 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 24 KM

Gwarantuję zgodność poniższego opisu pojazdu z jego stanem faktycznym.

Oferuję pojazd z oryginalnym przebiegiem 20147 km, zakupiony przeze mnie bezpośrednio od spadkobierców pierwszego właściciela po legalnie przeprowadzonej sprawie spadkowej – fakt ten jest stosownie udokumentowany, pierwszy właściciel pierwotnie nabył ten pojazd jako fabrycznie nowy w Przedsiębiorstwie Państwowym „POLMOZBYT” (Warszawa, ul. 1 Sierpnia 2/14) – posiadam pełną, historyczną dokumentację dotyczącą pojazdu, tj. oryginał rachunku zakupu z dnia 21.03.1988 r., książkę gwarancyjną, potwierdzenie wykonania pierwszego przeglądu technicznego przy przebiegu 1450 km, instrukcję obsługi i schemat instalacji elektrycznej oraz dwa komplety kluczyków.

Pojazd jest zachowany w stanie absolutnie perfekcyjnym, jednocześnie w stu procentach fabrycznym oraz w stu procentach oryginalnym, w pełnym znaczeniu tego stwierdzenia. Pojazd nigdy nie był poddawany jakiejkolwiek renowacji i posiada fabryczne wszystkie elementy (nawet najmniejsze, szczegółowe detale) oraz fabryczną powłokę lakierniczą na absolutnie każdym elemencie karoserii, która nigdy nie była poddawana maszynowemu polerowaniu i nie posiada żadnych uszkodzeń. Wyrażam pełną zgodę na wykonanie pomiaru grubości powłoki lakierniczej przez osobę zainteresowaną zakupem tego pojazdu. Pełna oryginalność wszystkich elementów pojazdu, oryginalność jego przebiegu oraz fabryczna powłoka lakiernicza na każdym elemencie jego karoserii zostaną pisemnie zagwarantowane nabywcy.

Nadwozie i podwozie pojazdu są całkowicie wolne od korozji, pojazd posiada kompletną konserwację, która została wykonana tuż po jego odbiorze z punktu sprzedaży. Pojazd posiada fabryczne opony i fabryczne felgi (felgi nigdy nie były poddawane jakiejkolwiek renowacji), a koło zapasowe, lewarek oraz zestaw narzędzi obsługowych nigdy nie były używane. Wnętrze pojazdu jest totalnie nieskazitelne i brak w nim jakichkolwiek uszkodzeń lub jakichkolwiek śladów zużycia. Pojazd jest oczywiście w pełni sprawny technicznie i jednocześnie gotowy do najdalszych podróży, a jego wszystkie podzespoły mechaniczne są w stanie idealnym, bez wyjątków (dodam, że pojazd posiada aktualny przegląd techniczny – termin ważności: 16.11.2021 r. oraz ubezpieczenie OC – termin ważności: 11.11.2021 r.)