Polski Fiat 126p 1989 – SPRZEDANY

Rok 1989 to okres przełomu. Czas, w którym PRL zmienił nazwę państwa na Rzeczpospolita Polska, a określenie „państwo socjalistyczne” zostało zastąpione sformułowaniem „państwo demokratyczne”. Wkrótce nastał okres zmian, szybko rosnących majątków i zagranicznych samochodów, ale zanim do tego doszło, nawet skromny „maluch” był wielokrotnie dumą i oczkiem w głowie właściciela. Tak jak ten, parkowany w garażu na dywanie i użytkowany jedynie sporadycznie. Po latach historia zatacza koło, bo zapraszamy go znów na dywan przy okazji targów Retro Motor Show.

Polski Fiat 126p
Rocznik: 1989
Przebieg: 30 000 km
Pojemność: 650 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 24 KM

Dziś przedstawiamy Państwu pięknego klasyka, jakim jest Fiacik 126p. Auto wyprodukowane zostało w 1989 i od tego czasu miało tylko jednego właściciela, u którego było oczkiem w głowie. Zaraz po zakupie został bardzo dobrze zakonserwowany – od spodu, w drzwiach, zawiasach, komorze silnika czy pod klapą bagażnika. Dzięki temu został dobrze zabezpieczony. Jeśli komuś to przeszkadza, można nadmiar zmyć. Auto u poprzedniego właściciela stało w garażu na dywanie i nawet nigdy nie jeździło po drogach w zimę lub deszcz.

Przebieg auta to tylko 30000 km, więc rocznie robiło poniżej 1000 km przez te wszystkie lata. Na samochodzie są oryginalne opony, na których auto opuściło fabrykę, a także koło zapasowe, które nie zostało nigdy założone, komplet kluczy, apteczka, lewarek. Fabryczne wyposażenie i to kompletne. Tłumik jest oryginalny i nie został przepalony, co świadczy o sporadycznym użytkowaniu auta. Auto trzeba zobaczyć na żywo, jest to doskonały egzemplarz do kolekcji. Jego stan sprawia, że cena będzie tylko rosła. Na fotelach założone były pokrowce, przez co fotele wyglądają jak nowe i są w doskonałym stanie. Zapraszam do lokaty swojego kapitału w ten piękny samochód.