Polski Fiat 126p 1994 – SPRZEDANY

Polski Fiat 126p to dla wielu wciąż wspomnienie pierwszych motoryzacyjnych doświadczeń. Samochód prosty w obsłudze i parkowaniu, niewielki rozmiarami lecz trudny do pominięcia we wspomnieniach z lat 80-tych czy 90-tych. Ten to typ FL ze środkowego okresu produkcji, ten swego czasu najbardziej użyteczny – z jednej strony już z alternatorem, dużym licznikiem i rozrusznikiem uruchamianym elektrycznie, a z drugiej strony z lepszym zabezpieczeniem antykorozyjnym niż w późniejszym EL-u. Jest w tak pięknym stanie, że wręcz trudna może być decyzja, czy nim jeździć czy zakupić tylko do kolekcji, czekając na zwrot z inwestycji.

Polski Fiat 126p
Rocznik: 1994
Przebieg: 38000 km
Pojemność: 650 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 21 KM

Firma SZAFRAN Inwestycje, ma przyjemność zaprezentować wyjątkowo zachowany egzemplarz Fiata 126p z 1994 roku. Jest to ostatni wypust FL-a.

Prezentowany samochód ma przejechane zaledwie 38 tys. km. i każdy detal Fiata to potwierdza. W momencie zakupu od pierwszego właściciela auto stało na oryginalnych oponach Stomil d124 z 1994 roku. Są one w całkiem dobrym stanie wizualnym, jednak w mojej ocenie tak stara guma nie nadaje się do użytku i wszystkie cztery zostały zmienione na nowe – Dębica Passio Dot 2019. Oryginalne Stomile oczywiście dodaję nowemu właścicielowi w komplecie. Felgi zostały wypiaskowane i pomalowane.

W silniku został wymieniony olej oraz wyczyszczony rozrusznik. Zmieniono także końcówki drążków. Elektryka oraz wszystkie inne podzespoły działają bez zarzutów.

Lakier jest oryginalny na całym samochodzie za wyjątkiem przedniego prawego błotnika. Ten został polakierowany po przetarciu.w latach 90′. Nie widać różnicy w odcieniu. Blacharsko auto nigdy nie było poprawiane. Jest pod tym względem w pełni oryginalne i nie ma śladów korozji.

Na karoserii znajduje się kilka drobnych mankamentów – Odrapanie na obu stronach rantów dachu od bagażnika, zadrapania lakieru w okolicach klamki, oraz niewielkie wgniecenie na tylnym lewym błotniku. Reszta jest BDB.
Wnętrze w nietypowym, oryginalnym wykończeniu – szary skaj. Praktycznie bez śladów użytkowania.
Wszystkie szyby są oryginalne.
Maluch miał założone nadkola plastikowe, które zostały ściągnięte w celu ukazania stanu blach.

Fiata mogę dostarczyć pod wskazany adres w dowolne miejsce Europy.
Samochód można obejrzeć w okolicach Krakowa, również w godzinach wieczornych, ponieważ stoi w oświetlonym garażu.

OC i przegląd są aktualne.
Zapraszam.