Polski Fiat 126p 1994 – SPRZEDANY

Na pierwszy rzut oka to doskonale zachowany egzemplarz, co nie powinno dziwić, jeżeli zerkniemy na jego licznik przebiegu. Ten Polski Fiat 126p przejechał dotąd jedynie 4406 kilometrów. To, co może jednak zaskakiwać najbardziej, znajduje się pod jego podwoziem. Auto ma zamontowaną niezliczoną ilość osłon i patentów, i można tylko zgadywać, czy chodziło tu o zabezpieczenie antykorozyjne czy o poprawienie aerodynamiki. Jego wiekowy właściciel z pewnością miał duszę wynalazcy i majsterkowicza. Takie to były czasy, że otaczająca nas rzeczywistość nie była idealna, a pokolenie wychowane na programach Adama Słodowego podejmowało się realizacji pomysłów, które dzisiaj nikomu by do głowy nie przyszły.

Polski Fiat 126p
Rocznik: 1994
Przebieg: 4406 km
Pojemność: 652 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 24 KM

Posiadam na sprzedaż kawałek mojej prywatnej historii w postaci Fiata 126p.
Jest to pamiątka po moim dziadku, którą trzymam w garażu już co najmniej 8 lat.
Sprzedaję tylko i wyłącznie z powodu pokrycia strat mojego warsztatu motocykli, który spłonął 30 listopada.

Samochód jest sprawny, nie wymaga żadnych inwestycji, jest zmieniony olej i założony nowy akumulator. Ubezpieczenie OC i badanie techniczne ważne do grudnia 2021.

Jest to w pewien sposób relikt ukazujący wszelakie rozwiązania i metody, jakimi „majsterkowicze” tamtej epoki starali się zabezpieczyć pojazd przed rdzą, kradzieżą czy też modyfikacjami, które miały usunąć bolączki tych aut i poprawić komfort podróżowania.

Z ciekawostek, Fiat wziął udział w jednej z reklam portalu Oponeo.pl.