Polski Fiat 126p 650I 1982 – 26900 PLN – Kraków

Polski Fiat 126p 650I był wersją specjalną, przygotowaną dla osób z ograniczoną sprawnością kończyn dolnych. Można w nim ręcznie operować sprzęgłem, hamulcem i gazem. Od strony technicznej, poza dodatkowym wyposażeniem, pozostawała to zwykła 650-tka, czyli wersja z powiększoną pojemnością silnika i nową plastykową nakładką tablicy rozdzielczej z wnęką na radioodbiornik, a także poszyciem wnęk bocznych przystosowanym do mocowania bezwładnościowych pasów bezpieczeństwa. Z zewnątrz – piękne chromy, jak na klasyczne 126p przystało. Ten egzemplarz zachował się w przepięknym, oryginalnym stanie. Ma jedynie 6 tys. km przebiegu, a po pracach kosmetycznych prezentuje się tak, jakby dopiero co zjechał z taśmy produkcyjnej. Jest po prostu przepiękny i znalezienie drugiego takiego z pewnością nie będzie łatwym zadaniem.

Polski Fiat 126p 650I
Rocznik: 1982
Przebieg: 6169 km
Pojemność: 650 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 24 KM

Cena: 26900 PLN

Wyposażenie:
– dodatkowe wyposażenie umożliwiające prowadzenie samochodu bez używania nóg.

Mam do sprzedania unikatowy egzemplarz Fiata 126p wersja „I”.

Oryginalny przebieg 6 tys. km oraz fakt, iż samochód stał 36 lat w kotłowni pod kocami, pozwolił na zachowanie maluszka w świetnym stanie.

Ze względu na to, że samochód nie był użytkowany długi czas, przed uruchomieniem został odstawiony do specjalisty od Legend PRL-u, tak aby nic przypadkiem nie uszkodzić. Wypompowano stare paliwo, płyny, zostały wymienione przewody hamulcowe, akumulator, oleje, żaróweczki, gruntownie sprawdzono elektrykę, zawieszenie.

Po tych zabiegach higienicznych maluszek odpalił jakby wczoraj wyjechał z fabryki.

Następnie Fiacik został poddany kompleksowemu czyszczeniu, na które po tylu latach bez wątpienia zasłużył. Po tej kuracji spod warstw kurzu ukazał się piękny lakier.

Wnętrze bez jakichkolwiek oznak użytkowania.

Nie jest to egzemplarz zjedzony przez ząb czasu, a następnie gruntownie odrestaurowany, lecz oryginalny samochód (znikomy przebieg 6 tys. km).

Podłoga posiada oryginalną konserwację z lat 80-tych, opony dętkowe Stomil (na których maluch opuścił fabrykę), szyby, pompki, koło zapasowe, 100% oryginał.

Silnik, skrzynia pracują pięknie, odpala na dotyk.

Pikanterii sytuacji dodaje fakt, iż jest to fabrycznie wersja I (Inwalida) z dodatkowym wyposażeniem umożliwiającym prowadzenie pojazdu przez osobę niepełnosprawną, całkowicie bez używania nóg. Nie powstało ich zbyt wiele w oryginale, a tak zachowany egzemplarz to już unikat.

Oczywiście samochodem można poruszać się w sposób konwencjonalny, wyposażenie wersji I jest dodatkiem, z którego można, lecz nie trzeba korzystać.

Maluszek posiada pełną opinię rzeczoznawcy, dokumentację fotograficzną, badanie techniczne, jest zarejestrowany jako pojazd zabytkowy, ubezpieczony oraz w 100% sprawny.

Rok produkcji 1982, wąski błotniki, chromy itd., znawcy tematu wiedzą o co chodzi. Pełny oryginał, w samochodzie nie dokonywano żadnych modyfikacji ani zmian.

Maluch kiedyś był obiektem drwin, dzisiaj oglądają się za nim wszyscy gratulując i opowiadając swoje historie jakie przeżyli w tym symbolu polskiej motoryzacji.
Piękna propozycja dla osoby chcącej wzbogacić swoją kolekcję, już nie mówiąc o pewnej lokacie kapitału.
Warto pamiętać, że więcej takich już nie wyprodukują, a oryginalnych praktycznie już nie ma.

Zapraszam do składania ofert i na jazdę testową w Krakowie.

Telefon: +48 506 111 541
Miejscowość: Kraków