KlasykaGatunku.pl

Pontiac Firebird 1991 – SPRZEDANY

Trzecia generacja Firebirda kojarzona jest najczęściej z serialem Knight Rider (Nieutraszony). Tym razem mamy jednak nie gwiazdę filmową, lecz autentycznie rzadko spotykany oryginał, zachowany w absolutnie ponadprzeciętnym stanie. Jedynie 89 tysięcy kilometrów przebiegu, 26 lat w rękach jednego właściciela, wciąż fabryczny lakier, doskonale utrzymane podwozie i wnętrze. Pontiac Firebird jak marzenie. To egzemplarz w europejskiej specyfikacji, sprowadzony ze Szwajcarii. Jedyny właściwy w tym nadwoziu silnik V8 jest dopełnieniem tej ciekawej oferty.

Pontiac Firebird
Rok modelowy: 1991
Pojemność silnika: 4998 ccm (305 ci)
Moc silnika: 172 KM
Przebieg: 88,938 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Pontiac Firebird z silnikiem 5.0 V8 L03 305 ci. Samochód w nadzwyczajnym stanie zachowania. Posiada jedynie 88 tysięcy kilometrów przebiegu i spędził 26 lat w jednych rękach przemiłego starszego Pana, który w 1991 nabył go jako prezent na 58 urodziny. Kupiony jako nowy u importera marek amerykańskich, firmie Senag AG w Besenbüren, Szwajcaria. Tam Pontiac był regularnie serwisowany, co roku przygotowywany do sezonu. Ostatni serwis wykonano w kwietniu 2017 roku, wraz z nowym badaniem technicznym MFK/Abgas, które jest ważne do 04.2019. Ze względu na kłopoty zdrowotne właściciela od ostatniego serwisu samochód przejechał nie więcej jak 350 kilometrów.

Wnętrze jest w idealnym stanie, bez żadnego zużycia. Na fotelach od nowości są pokrowce, zamówione w USA na życzenie właściciela. Wszystkie elementy wyposażenia oryginalne i kompletne.

Nadwozie nie posiada żadnej korozji. Lakier jest wciąż fabryczny, wszystkie emblematy i naklejki na swoim miejscu. Felgi wyglądają wciąż jak pierwszego dnia. Spód nie ma żadnego nalotu korozji. Samochód był używany sezonowo, tylko przy dobrej pogodzie, jak również garażowany.

Zachowana kompletna dokumentacja serwisowa.

Zdjęcia zostały wykonane w momencie zakupu. Samochód przed sprzedażą zostanie dokładnie wyczyszczony z zewnątrz i wewnątrz. W cenie zostaną też wymienione siłowniki gazowe maski i klapy.