Pontiac Firebird Convertible 1991 – SPRZEDANY

Trzecia generacja Firebirda kojarzona jest najczęściej z serialem Knight Rider (Nieutraszony). Tym razem mamy jednak nie gwiazdę filmową, lecz autentycznie rzadko spotykany oryginał. Pontiac Firebird Convertible stanowił zaledwie 0,3% nakładu produkcji, zbudowano 2611 otwartych wersji tej generacji wśród ponad 840 tysięcy coupe. Tylny napęd, pięknie brzmiące i mocne V8, klimatyzacja oraz otwierany dach to świetna mieszanka, która potrafi przekonać każdego miłośnika motoryzacji. Tu nawet w spacerowym tempie gwarantowane są przyjemne wrażenia, tak bardzo pożądane w klasykach. Ten egzemplarz ma od 1993 roku jednego właściciela w Polsce. Przebył dotąd jedynie 15000 mil, a większość czasu spędza w ogrzewanym garażu. Trudno będzie znaleźć lepszy egzemplarz…

Pontiac Firebird Convertible 5,0
Rocznik: 1991
Przebieg: 15000 mil
Pojemność: 5001 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 203 KM

Wyposażenie:
– pełna elektryka
– wspomaganie kierownicy
– klimatyzacja
– składany dach
– ABS
– oryginalny radioodtwarzacz

Auto od 93 roku ma jednego właściciela w Polsce. Oryginalny przebieg 15000 mil. Oryginalny lakier, nigdy nawet nie polerowany, bezwypadkowy. Garażowany przez całe życie w ogrzewanym garażu. Nigdy nie wyjechało w deszczu, nie mówiąc o zimie. Dzięki temu blacha w bardzo dobrym stanie bez oznak korozji. Motor, skrzynia biegów w świetnym stanie. Mimo znikomych przebiegów regularnie serwisowany, w tym roku również. W tym roku wymienione klocki hamulcowe ze względu na to, że się z racji wieku delikatnie rozwarstwiły, wymieniony też przewód hamulcowy. Nowe opony w tym roku, stare oryginalne zostawiłem (konieczna była wymiana mimo bieżnika ok, ponieważ zrobił się balon).

Wszystko w idealnym stanie, pełen oryginał. Tapicerka w idealnym stanie, nigdy nie prana. Dach również, generalnie auto wygląda i jeździ jak nowe. Komplet dokumentów, kluczy, odkówka. Wyjątkowy egzemplarz, 25 lat w jednej rodzinie to chyba wystarczająca rekomendacja. Odnośnie modelu i ilości wyprodukowanych egzemplarzy w cabrio pewnie nie muszę Wam streszczać.