Porsche 356 B 1961 – Warszawa

Porsche 356 to jeden z najlepszych samochodów sportowych wszech czasów i pierwszy model w historii marki noszący nazwę Porsche. Ferry projekt 356 oparł się na stworzonym przez swojego ojca Volkswagen’ie Beetle, przenosząc do niego koncepcję konstrukcji, umieszczony z tyłu silnik chłodzony powietrzem, a także niezależne zawieszenie. W kolejnych seriach nazwanych A, B i C, projekt 356 rozwijał się i zyskiwał coraz to mocniejsze silniki oraz różne typy nadwozi. Prezentowany przez dom aukcyjny Ardor Auctions egzemplarz to coupe typ nadwozia T5, dostępne od końca 1959 roku do połowy 1962 roku. Porsche zostało sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych do Polski kilkanaście lat temu i przeszło w naszym kraju kompleksową odbudowę. Teraz oferowane jest na aukcji online bez ceny minimalnej.

Ardor Auctions jest pierwszym w Polsce domem aukcyjnym zajmującym się klasyczną motoryzacją. Działając od siedmiu lat na europejskim rynku pojazdów zabytkowych zorganizowaliśmy kilkanaście aukcji w tradycyjnej formie oraz kilkadziesiąt licytacji online. Więcej informacji dotyczących naszej działalności i proponowanych form sprzedaży znajduje się na naszej stronie https://www.ardorauctions.pl/ w zakładce „o nas”. Mamy ogromną przyjemność zawiadomić Państwa, iż przeszliśmy do formuły aukcji otwartej, 14-dniowej z możliwością składania ofert on-line na naszej stronie.

Pojazd jest oferowany w formie aukcji otwartej, 14-dniowej z postąpieniem 1000 zł. Aukcja trwa od 26.07 do 09.08.2022. do godz. 17:00 i będzie przedłużana co 1 minutę w przypadku ofert składanych nie później niż o 17:00.

Link do aukcji: https://www.ardorauctions.pl/191-porsche-356/

Cena wywoławcza: 375 000 zł
Bez ceny minimalnej!
Opłata prowizyjna wynosi 4%.

PORSCHE 356 B 1961
Numer nadwozia: 117082

Porsche zostało sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych do Polski kilkanaście lat temu. Samochód wymagał kompleksowej odbudowy. W trakcie renowacji podjęto decyzję o zmianie oryginalnego koloru nadwozia oraz tapicerki wnętrza. Pierwotny czerwony lakier zastąpiono srebrnym o kodzie „608 Silver”. Czarny skaj w środku ustąpił miejsca koniakowej skórze pochodzącej z Bentleya. Cały proces restauracji został odpowiednio udokumentowany. O wcześniej historii tego egzemplarza, wiadomo tyle, że prawdopodobnie był użytkowany w rejonie Wielkich Jezior. Na tylnej szybie zachowała się naklejka z cenionego ośrodka akademickiego Oberlin w stanie Ohio. 356 było fabrycznie wyposażone w zagłówki siedzeń, zewnętrzne lusterko oraz przedłużoną kolumnę kierownicy. Certyfikat wystawiony przez producenta potwierdza zgodność („matching numbers”) i autentyczność tego egzemplarza.

Dane techniczne:
Silnik: 1,6 l, B4
Moc: 60 koni mechanicznych
Inne dane: skrzynia biegów manualna, napęd na koła tylne
Odczyt licznika: 650 kilometrów

Stan prawny: niezarejestrowany w Polsce