Porsche 911 1973 – 74000 EUR – Częstochowa

Kultowe Porsche 911 zawsze zachwycało sylwetką i charakterem, a najwięcej wrażeń dostarczało z mocnym silnikiem. Najwyższa forma rozwoju klasycznej, pierwszej odmiany to oczywiście Carrera RS z 1973 roku, auto niezwykle rzadkie i osiągające niebotyczne kwoty na renomowanych aukcjach największych domów aukcyjnych na świecie. O ile taka odmiana pozostaje w strefie marzeń zwykłych zjadaczy chleba, zawsze można się pokusić o dobry substytut, taki jak tutaj. Porsche 911 Coupe z początku generacji G może posłużyć do budowy świetnego samochodu do szybkiej jazdy, i o takiej właśnie modyfikacji mówimy w przypadku prezentowanego auta. Budowa silnika w specyfikacji RS, opartego na słynnej pompie mechanicznej Kugelfischer i mocy ponad 200 KM to dziś już kwota ponad 100 tys. zł, ale zdecydowanie warto doświadczyć, jak bardzo potrafi ona odmienić wrażenia z jazdy.

Porsche 911
Rocznik: 1973
Przebieg: 2000 km
Pojemność: 2687 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 210 KM

Cena: 74000 EUR

Mam do sprzedania Porsche 911, które odrestaurowałem dla siebie do udziału w rajdach pojazdów zabytkowych oraz jeździe na regularność.

Samochód całościowo odbudowany. Cały proces jest udokumentowany na 1000-u fotek, od początku rozbierania auta, segregowania części, ich opisywania, restauracji, całego procesu przygotowania blacharskiego, cynowania, malowania, odbudowy wszystkich elementów zawieszenia, renowacji felg, procesu odnowy wnętrza oraz samej operacji złożenia. Dokumentacja rozebrania silnika, remont podzespołów, remont skrzyni biegów plus zamontowana szpera itd.

Samochód miał służyć do rajdów, więc jego niezawodność i oryginalność miały priorytet w całym procesie odbudowy. Kilka fotek możecie zobaczyć na https://car911.eu/pl/car/porsche-911-carrera-1974/.
Oczywiście całą historię odbudowy nowy właściciel otrzyma wraz z samochodem.

Na wyposażeniu kierownica Kremer, halogeny Lucas, lusterka z wersji Carrera (są większe i prostokątne).
Zmieniony obrotomierz ze znacznikiem maksymalnych obrotów zwiększonym jak w wersji Carrera, jak również prędkościomierz wyskalowany dla Carrery.

Wszystkie elementy samochodu, cała karoseria, lakier oczywiście, silnik, skrzynia, wszystkie podzespoły, zawieszenie, felgi, całe wnętrze są odrestaurowane, wymienione wszystkie uszczelki i gumy. Auto jeździ i wygląda jak nowe.

Siła samochodu to jego silnik, odbudowany zgodnie z parametrami i specyfikacją słynnego modelu z 73 roku Carrera RS oraz modelu Carrera produkowanego później w latach 74-76. Sercem jest mechaniczna pompa Kugelfischer, odpowiadająca za słynną dynamikę, moc i dźwięk. Moc 210 KM.

Do samochodu wystawiony został certyfikat Porsche, dokument z tak zwanych urodzin samochodu, wystawiany przez Porsche Classic.
Porsche jest zarejestrowane, wpisane do rejestru zabytków.

Do samochodu posiadam odbudowane na oryginalnych skórach Porsche Classic fotele, wiec w razie potrzeby można je zamienić i samochód jest w pełni oryginalnym klasykiem bez przeróbek wewnętrznych.

W cenie transport samochodu zamkniętą lawetą pod dom na terenie PL.
Możliwość sprzedaży na fakturę VAT.

Telefon: +48 607 681 481
Miejscowość: Częstochowa