Porsche 911 Turbo 930 1983 – Świdnica

W roku modelowym 1975 na rynek weszła szczególnie mocna wersja Porsche – 911 Turbo. Turbodoładowany model oznaczony wewnętrznym kodem 930 był najwyższy i najmocniejszy w gamie 911. Bardziej drapieżnie prezentował się również z zewnątrz. Dzięki poszerzeniu 911 Turbo otrzymało dodatkowe 12 cm szerokości. Począwszy od roku 1978, pokrywa tylnej klapy wykonywana była z blachy stalowej, a nie jak wcześniej z tworzywa sztucznego. Oczywiście najbardziej charakterystycznym elementem sylwetki 930 Turbo jest skrzydło zamontowane na tylnej klapie. Miało ono podkreślić sportowy charakter maszyny, a także zwiększyć siłę docisku przy wysokich prędkościach. To z pewnością był samochód dla odważnych i… dobrych kierowców. W końcu jego przydomek „widow maker” zrodził się nie bez przyczyny.

Porsche 911 Turbo 930
Rocznik: 1983
Przebieg: 158473 km
Pojemność: 3258 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 300 KM

Cena: na zapytanie

Samochód pochodzi z kolekcji w Szwajcarii, kupiony od dealera samochodów klasycznych w Niemczech z oryginalną instrukcją obsługi i książeczką serwisową. To Porsche 911 Turbo zostało dostarczone w 1983 roku jako samochód prywatny do Manfreda Schurti, kierowcy wyścigowego Porsche w Szwajcarii. W 1976 roku zespoły Rolf Stommelen/Manfred Schurti i Jochen Mass/Jacky Ickx zdobyły dla Porsche mistrzostwo świata producentów. Schurti prowadził także legendarne Porsche 935 Moby Dick, jeden z najbardziej ekstremalnych samochodów wyścigowych wszech czasów. To w pełni udokumentowane Porsche 911 Turbo imponuje dobrym stanem technicznym. Absolutnie kolekcjonerski egzemplarz z potencjałem uznania i absolutną przyjemnością z jazdy. Wciąż masz okazję nabyć ten bardzo dobry egzemplarz, zanim ceny poszybują w górę jak w przypadku RS.

Cena obejmuje wszelkie podatki oraz opłaty rejestracyjne w Polsce.
Na życzenie Klienta samochód może być zarejestrowany jako zabytkowy.
Oczywiście na auto wystawiamy pełną fakturę VAT marża, która jednocześnie stanowi roczną rękojmię.
Gwarantujemy również możliwy odkup samochody w przyszłości.
Posiadamy specjalistyczną zakrytą w pełni lawetę, którą możemy dostarczyć każdy nasz samochód z kolekcji pod dom klienta.

Telefon: +48 748 514 093
Miejscowość: Świdnica

Kredyt na klasyka