Porsche 911 Turbo 996 jest uznawane przez wielu znawców marki za jeden z najlepszych obecnie zakupów, dlaczego? Z jednej strony kosztuje połowę ceny poprzedników w wersjach Turbo. Z drugiej strony jest to pierwszy model 911 Turbo, który jest na tyle przewidywalny i komfortowy, że może zostać przyjacielem również na jesienne i zimowe wieczory – nie tylko w garażu, ale i na drodze. Mimo, że jego produkcja zakończyła się w roku 2005, nadal jest fenomenalnie szybki, daje ogromną radość z jazdy i spokojnie może konkurować z najnowszymi super samochodami ze stajni w Zufenhaussen. Mówi się też o tym, że jest to świetna inwestycja, te samochody były już zdecydowanie tańsze, a ich wartość zaczęła już wzrastać. Prezentowany egzemplarz ma niski przebieg, kompletną dokumentację serwisową i świetny, żółty kolor (Speed Yellow), który zawsze może być decydującym argumentem do zakupu.
Porsche 911 Turbo 996
Data produkcji: 2001
Pojemność silnika: 3600 cm3 turbo
Przebieg: 43434 km
Skrzynia biegów: automatyczna
Do naszej oferty dołącza Porsche 911 (996) Turbo. Do niedawna generacja która była krytykowana przez fanów modelu za chłodzenie silnika cieczą. Reflektory przednie nawiązujące kształtem do Boxstera również nie znalazły aprobaty. Niemniej dzisiaj sprawa miewa się już nieco inaczej. Coraz więcej entuzjastów marki decyduje się na zakup tego modelu, a ceny rosną z roku na rok. Nasze Porsche zostało sprowadzone z Japonii i można śmiało określić stan jako kolekcjonerski.
Od 2001 r. auto przejechało zaledwie 43 tys.km. Przebieg jest w pełni udokumentowany książką serwisową prowadzoną systematycznie do samego końca. Ostatni wpis przy stanie licznika 41636 km.
Nadwozie w kolorze YellowSpeed posiada na wszystkich elementach fabryczne wartości lakieru. Sam lakier pozbawiony zarysowań bądź ubytków. Szyby oryginalne i z tego samego roku (łącznie z czołową). Felgi w idealnym stanie, bez otarć na rantach. Założone nowe opony Michelin.
Wnętrze w świetnym stanie. Skóry nie były poddawane żadnym procesom renowacji. Posiadają jedynie niewielki ślady użytkowania wynikające z kubełkowej konstrukcji fotela. Zostały jedynie odpowiednio zaimpregnowane. Elementy użytkowe, przyciski, plastiki są niemal idealne. Oryginalne dywaniki bez nadmiernego zużycia, nadal wyglądają jak nowe. Wyposażenie w pełni sprawne. Jedynym odstępstwem od oryginału jest 2-dinowe radio oraz dołożona kamera cofania. Na życzenie klienta możemy zamontować fabryczne radio.
Sercem naszego Porsche jest turbodoładowany silnik o pojemności 3,6 l i mocy 420 KM. Wykonany pełny serwis. Pracuje równo i bez zarzutu. Praca skrzyni biegów również bez zarzutu. Bezproblemowo i płynnie zmienia poszczególne przełożenia. Auto na ten moment nie wymaga absolutnie żadnego wkładu finansowego.
Podwozie porównywalne stanem do dwuletniego pojazdu. Jest w nienagannym stanie. Bagażnik pomieści jedynie niewielką torbę. Wyposażenie kompletne i nigdy nie użyte. Kompresor odwinięty z folii jedynie na potrzeby wykonania zdjęcia.
Porsche jest po wszystkich opłatach celno-skarbowych, z wykonanym badaniem technicznym. Gotowe do pierwszej rejestracji w kraju.
Więcej szczegółowych informacji pod nr tel. +48 785 002 616
Lokalizacja: Warszawa – salon Audi, ul. Radzymińska 267