Porsche 924 1978 – SPRZEDANE

Porsche 924 to następca modelu 914, w założeniu lekki i niedrogi samochód sportowy, będący swego czasu prawdziwym hitem sprzedaży. Model debiutował w 1975 roku i choć powstał w oparciu o części VW i Audi, był zdecydowanie lepszy niż suma jego komponentów. Koncepcja samochodu zapoczątkowała nową epokę w dziejach marki – erę transaxle, która burzyła dotychczasowy ład. Idealny rozkład masy i neutralne prowadzenie zapewniło tu umieszczenie silnika z przodu samochodu, równoważąc ciężar skrzynią biegów montowaną w tylnej części auta. Projekt stworzony dla VW/Audi i odkupiony przez markę ze Stuttgartu do dziś jest najtańszą przepustką do wejścia w świat Porsche.

Porsche 924
Rocznik: 1978
Przebieg: 31150 km
Pojemność: 1984 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 125 KM

Przedmiotem sprzedaży jest Porsche 924 poj. 2.0 moc 115 KM. Samochód zakupiony w Szwajcarii w 2022 roku od rodziny 1. właściciela. Auto zachowane w bardzo dobrym stanie, wnętrze Porsche wręcz w idealnym oryginalnym stanie jak na samochód 44 letni, co może potwierdzić bardzo niski przebieg.

Nadwozie nie posiada żadnej korozji lub nalotów korozji. Podwozie, komora silnika i wnęki nadkoli w stanie bardzo dobrym.
Wnętrze jest kompletne, plastiki matowe, fotele i podsufitka w stanie idealnym.
Samochód jest kompletny i w 100% oryginalny, w bagażniku komplet kluczy w skórzanym etui oraz 2 zestaw kluczyków w skórzanym etui Porsche w stanie idealnym jak nowym.

Samochód przechowywany przez 44 lata w suchym garażu, ostatnie 20 lat nieużywany.

Prezentowany egzemplarz Porsche jest doskonałą okazją na dobrą i pewną lokatę kapitału.

Wykonany serwis po zakupie w 2022 roku:
– wymiana oleju oraz filtrów,
– wymiana paska rozrządu,
– nowe kable zapłonowe,
– nowe świece,
– płukanie baku,
– nowa pompa paliwa,
– regeneracja rozdzielcza paliwa,
– nowy akumulator,
– wymiana opon.

Porsche sprawne w 100%, jeździ bardzo dobrze.

Samochód był powtórnie lakierowany, co stanowi jedyną wadę i aby prezentował się idealnie wymaga ponownego lakierowania.