Porsche 928S 1982 – 120000 PLN – Kraków

Jedną z najwspanialszych rzeczy, jakie odkryć możemy w zabytkowym samochodzie jest… doskonale zachowany, oryginalny stan. Szczególnie piorunujące wrażenie robić może to w aucie o charakterze czysto sportowym, nie stworzonego przecież do spokojnego spędzania długich lat w garażu. To Porsche 928S jednak wygląda lepiej, niż ktokolwiek mógłby oczekiwać, ma przebieg jedynie 57,5 tys. mil, a na dodatek świetne zestawienie kolorystyczne. Mimo, że pochodzi z amerykańskiego rynku, wyposażone zostało w rzadko tam spotykaną skrzynię manualną, co w znakomity sposób wpływa na wrażenia z jazdy. Wszak nie ma nic piękniejszego, jak redukcja i wkręcenie rasowej V8-mki w górne rejestry gdzieś w ciasnym tunelu.

Porsche 928S
Rocznik: 1982
Przebieg: 87000 km
Pojemność: 4700 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 241 KM

Cena: 120000 PLN

Wyposażenie:
Centralny zamek, elektryczne szyby, wspomaganie kierownicy, elektryczne siedzenia, tapicerka skórzana, szyberdach, przyciemniane szyby, elektryczne lusterka, klimatyzacja automatyczna, skrętna oś tylna, felgi aluminiowe.

Samochód zachowany w idealnym stanie, w pierwszym lakierze, fabryczna skórzana tapicerka, sprowadzony dwa lata temu z USA, link do oferty dealera https://www.garagekeptmotors.com/vehicles/1013/1983-porsche-928-s

Samochód przeszedł w 2017 roku duży przegląd polegający na wymianie uszczelek silnika i skrzyni biegów, łącznie z uszczelkami głowicy.
Po sprowadzeniu do Polski przeszedł powtórny przegląd, wszystko co kwalifikowało się do wymiany zostało wymienione.
Na chwilę obecną samochód nie wymaga żadnego wkładu, wszystkie układy są w 100% sprawne.

Stan środka jak na oryginalne, prawie 40-letnie auto jest fenomenalny, podobnie jak pierwszy lakier, oryginalne szyby.
Samochód posiada oryginale wyposażenie – klucze, podnośnik, koło zapasowe, komplet dokumentów, dwa komplety kluczyków.

Jest częścią prywatnej kolekcji, stąd zarejestrowany jest jako samochód zabytkowy.

Telefon: +48 605 549 705
Miejscowość: Kraków