Porsche Boxster 986 1997 – Warszawa

Porsche 986 to oznaczenie generacji, w której po raz pierwszy od czasów kultowego Porsche 550 Spyder pojawił się zgrabny roadster z silnikiem umieszczonym centralnie. Jego nazwa stworzona została poprzez połączenie słów „boxer” i „roadster”, idealnie pokazujące, z czym mamy do czynienia. Sześciocylindrowy silnik w przeciwsobnym układzie cylindrów występował w odmianach 2,5, 2,7 oraz 3,2 litra w wersji S. Ten niebanalny pojazd marki Porsche, świetnie łączący w sobie zalety samochodu sportowego i pojazdu codziennej użyteczności (dwa bagażniki), swoją premierę miał 26 lat temu, lecz ciągle wygląda aktualnie i posiada sporą rzeszę fanów. I nic w tym dziwnego, wystarczy chociaż raz przejechać się Porsche Boxsterem w piękny dzień po krętej drodze z odkrytym dachem, aby zrozumieć o co chodzi… zwłaszcza, gdy będzie miał skrzynię manualną, tak jak prezentowany egzemplarz.

Ardor Auctions jest pierwszym w Polsce domem aukcyjnym zajmującym się klasyczną motoryzacją. Działając od siedmiu lat na europejskim rynku pojazdów zabytkowych zorganizowaliśmy kilkanaście aukcji w tradycyjnej formie oraz kilkadziesiąt licytacji online. Więcej informacji dotyczących naszej działalności i proponowanych form sprzedaży znajduje się na naszej stronie https://www.ardorauctions.pl/ w zakładce „o nas”. Mamy ogromną przyjemność zawiadomić Państwa, iż przeszliśmy do formuły aukcji otwartej, 14-dniowej z możliwością składania ofert on-line na naszej stronie.

Pojazd jest oferowany w formie aukcji otwartej, 14-dniowej z postąpieniem 1000 zł. Aukcja trwa od 16.08 do 30.08.2022. do godz. 17:00 i będzie przedłużana co 1 minutę w przypadku ofert składanych nie później niż o 17:00.

Link do aukcji: https://www.ardorauctions.pl/175-porsche-boxter/

Cena wywoławcza: 60 000 zł
Opłata prowizyjna wynosi 9%.

PORSCHE BOXSTER 1997
Numer nadwozia: WP0ZZZ98ZVS609108

– dostępna książka serwisowa ze Szwajcarii oraz dwa oryginalne kluczyki
– fabryczna blokada mechanizmu różnicowego (tzw. „szpera”)
– 18-calowe felgi

Dane techniczne:
Silnik: B6; pojemność 2,5 l
Moc: 204 KM
Inne dane: skrzynia biegów manualna, napęd na tylne koła
Odczyt licznika: 205000 km

Stan prawny: zarejestrowany w Polsce