Range Rover 5.0 Supercharged L322 2010 – 65000 PLN – Rawa Mazowiecka

Range Rover L322 to trzecia generacja kultowego, luksusowego samochodu terenowego od firmy Land Rover. Projektowany z ogromnym rozmachem pod zarządem firmy BMW, miał połączyć cechy najlepszych samochodów terenowych i możliwie komfortowych limuzyn. Mimo, że marka w 2001 roku przeszła w ręce Forda, team z Monachium doprowadził projekt aż do fazy produkcji, którą rozpoczęto w 2002 roku. Rozwój tego projektu jest równie ciekawy. Z czasem zaszczepiono tu elektronikę i jednostki napędowe z Jaguara, w tym te najbardziej fascynujące, wzmocnione kompresorem. Od 2005 był to silnik 4,2 l, a od 2009 do 2012 – AJ133 o pojemności 5 l, generujący 510 KM. A to wszystko w karoserii ogromnej, budzącej respekt karoserii, górującej ponad większością SUVów na rynku.

Range Rover Sport 5.0 Supercharged 
Rocznik: 2010
Przebieg: 147500 km
Pojemność: 5000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 510 KM

Cena: 65000 PLN

Wyposażenie:
– 5.0 V8 Supercharged – 510 KM
– Wersja GCC – Europa
– Digital + Full LED
– Autobiography

Do zaoferowania posiadam ostatniego prawdziwego Range Rover’a (L322) z najpotężniejszą doładowaną benzynową jednostką napędową w układzie V8 o pojemności 5 litrów generującą 510 KM i 625 Nm. Zastosowana w tym modelu automatyczna skrzynia biegów znana jest ze sportowego Astona Martina DB9 i sprawuje się doskonale – różni się tylko obudową.

Land Rover został przeze mnie osobiście zakupiony w Dubaju w zeszłym roku i sprowadzony w takim stanie jak widać na załączonych zdjęciach. Auto jest bezwypadkowe, całe nadwozie jest w pierwszym fabrycznym lakierze, wszystkie szyby wraz z czołową pochodzą z pierwszego montażu. Przebieg auta wynosi zaledwie około 147 tysięcy km i jest autentyczny.

Od strony wizualnej, tak jak wspomniałem powyżej, Range Rover prezentuje się doskonale. Wnętrze jest zadbane, a na zewnątrz nie ma żadnych śladów uszkodzeń. Pod spodem nie posiada absolutnie żadnych śladów korozji. Wszystkie elementy podwozia są na swoim miejscu.

Od strony mechanicznej auto jest po serwisie filtrowo-olejowym oraz wgraniu najnowszego oprogramowania w autoryzowanym serwisie. Posiada nowy akumulator, nowy komplet opon, klocki oraz tarcze. Niestety podczas ostatniej przejażdżki kompresor zassał olej silnikowy i dostał się do komory spalania. Z tego powodu należy wykonać regeneracje lub wymianę kompresora i raz jeszcze przeprowadzić serwis olejowy jednostki.

Samochód jest w pełni odprawiony, opłacony, ubezpieczony z dokumentami przygotowanymi do rejestracji oraz pierwszym przeglądem w kraju. Posiadam do niego komplet oryginalnych kluczyków. Całkowity koszt przerejestrowania to 250 PLN.

Cena bardzo okazyjna ze względu na wspomnianą usterkę.
Tylko rozsądne propozycje.

Możliwa zamiana za auto klasy premium – tańsze lub droższe – tylko w bardzo dobrym stanie.

Telefon: +48 883 727 117
Miejscowość: Rawa Mazowiecka