Range Rover Classic 1994 – 65000 PLN – Warszawa

Range Rover Classic to pierwsza, kultowa odmiana wielozadaniowego samochodu. Rodził się jako samochód terenowy, który dodatkowo miał zapewnić odpowiedni komfort na drodze. Prosty w kształtach i pozbawiony niepotrzebnych ozdobników, z czasem stał się ikoną designu. Produkowany od 1970 do 1996 roku, początkowo występował wyłącznie w 3-drzwiowej wersji i z benzynowym silnikiem V8. Oczekiwania klientów sprawiły, że od 1981 roku można było nabyć w salonie również wersję pięciodrzwiową, ale to nie było jeszcze ostatnie słowo brytyjskiego producenta… później do oferty wprowadzono również tradycyjne Turbo Diesle, dzięki którym są to auta, które nawet dziś można używać z powodzeniem przy rozsądnych kosztach. Silnik który znajdziemy pod maską tego egzemplarza to ostatni oferowany, brytyjski 300 tdi. Jest to długowieczna jednostka, czterocylindrowa, o pojemności skokowej 2,5 l i mocy 113 KM. Wnętrze jest już po ostatnim liftingu, czyli jest to tzw. „soft dash”. W tym przypadku to nie tylko bardziej nowoczesne kształty, ale przede wszystkim lepsze wyciszenie kabiny.

Land Rover Range Rover Classic
Rocznik: 1994
Przebieg: 236000 km
Pojemność: 2500 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 113 KM

Cena: 65000 PLN

Sprzedam Range Rovera Classic z roku 1994.

Range pochodzi z rynku włoskiego, więc korozja nie naruszyła go tak bardzo. Rama w super stanie. Na nadwoziu czy podwoziu znajdziemy jeszcze jakieś drobne ogniska, ale generalnie jest naprawdę dobrze.

Naturalnie nie jestem jego właścicielem od nowości, ale nic nie wskazuje na to, aby kiedykolwiek uczestniczył w wypadku. Nie wygląda również na to, aby był mordowany w terenie.

Od zakupu zrobiłem wiele: likwidacja korozji na podłodze od strony kierowcy, cała mechanika – od hamulców, przez wymianę całego dyfra, kul, po silnik. Działa szyber, działa klimatyzacja, samochód nie wydaje niepokojących dźwięków. Nowa ramka tylnej szyby. Nie oznacza to, jak na klasycznego Range Rovera przystało, że nie można działać dalej, jednak aktualnie jest w pełni sprawny, jeździ i prezentuje się bardzo przyjemnie, bez kłopotu i jakichkolwiek machlojek przeszedł badanie techniczne.

Sprzedaż prywatna.

Na wszelkie pytania odpowiem telefonicznie.

Telefon: +48 797 013 145
Miejscowość: Warszawa