Renault 25 Turbo D 1986 – SPRZEDANE

Flagowy okręt Renault lat osiemdziesiątych, największy, najdroższy i najbardziej prestiżowy model marki z tamtych lat. Renault 25 był jednym z pierwszych samochodów projektowanym od początku z dbałością o aerodynamiczną efektywność, która przekładała się na redukcję zużycia paliwa. Ogromne wrażenie robiło to wówczas zwłaszcza z silinikiem wysokoprężnym, który wyposażony w turbosprężarkę gotowy był osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie 172 km/h przy zachowaniu średniego spalania na poziomie 7 l / 100 km. Do tego mamy w tym aucie technologiczną nowinkę w postaci komputera pokładowego wydającego komunikaty głosowe. Okaz od Classic Cars Warsaw wyróżnia się fenomenalnym stanem zachowania i przebiegiem zaledwie 6 tys. km. Jest niemal jak nowy i na aukcji Collecting Cars zaoferowany został bez ceny minimalnej.

Renault 25 Turbo D
Rocznik: 1986
Przebieg: 6129 km
Pojemność: 2068 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 86 KM

Renault 25 to rzadki egzemplarz stylowego sedana z lat 80-tych z wyjątkowo niskim przebiegiem.
Napędzany jest turbodoładowanym 2,1-litrowym czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym, dostarczającym 86 KM na przednie koła za pośrednictwem pięciobiegowej manualnej skrzyni biegów.
To Renault 25 zostało zakupione w Paryżu we Francji przez polskiego żołnierza powracającego z USA, a następnie przywiezione do Polski. Samochód był serwisowany przez Renault w Warszawie, a następnie był używany tylko sporadycznie do jazdy do kościoła w niedziele – i tylko wtedy, gdy nie padało. Poza tym samochód był bezpiecznie przechowywany w garażu.
Obecnie jest on prezentowany w niewiarygodnie dobrze zachowanym stanie, co pokazuje galeria zdjęć.
Licznik kilometrów wskazuje 6 129 km.

WYPOSAŻENIE I FUNKCJE

Ten model 25 jest wykończony w eleganckim niebieskim metalicznym odcieniu, z niebieskim materiałowym wykończeniem wnętrza i dopasowaną niebieską plastikową deską rozdzielczą i konsolą środkową.
Jeździ na zestawie 15-calowych stalowych felg z wykończeniami, opony Goodyear Eagle NCT 60.
Wyposażenie obejmuje elektrycznie sterowane szyby, elektrycznie regulowane lusterka, zapalniczkę i centralny zamek,

HISTORIA SERWISOWA

Ostatni przegląd tej 25-tki został przeprowadzony przy przebiegu około 6 000 km. Prace obejmowały wymianę oleju silnikowego i filtra, a także wymianę paska rozrządu (ze względu na wiek, a nie zużycie).
Wcześniej samochód był serwisowany przy około 3000 km, co obejmowało wymianę oleju silnikowego i filtra.

PODSUMOWANIE

Renault 25 to rzadki, ocalały egzemplarz sedana z lat 80-tych, prezentowany w stanie, w którym przez wiele lat był pieczołowicie przechowywany przez pierwotnego właściciela. Chociaż może skorzystać z rutynowego serwisu i nowego kompletu opon, jeśli ma być używany na drodze, ten nowoczesny klasyk z pewnością spodoba się kolekcjonerom marki, biorąc pod uwagę jego wyjątkowo niski przebieg, i będzie doskonałym uczestnikiem każdego pokazu samochodowego.