Renault 4 Bye Bye 1993 – SPRZEDANE

Pierwsza „czwórka” narodziła się w 1961 roku, czerpiąc wyraźną inspirację z modelu 2CV Citroena. Auto było niesamowicie proste, ale też zdecydowanie bardziej dopracowane, niż jego francuski konkurent. Miało również przedni napęd, drzwi zarówno z przodu, jak i z tyłu, a do tego nadzwyczaj miękkie zawieszenie. W odróżnieniu od 2CV było jednak prawdziwym hatchbackiem, i to jednym z pierwszych na świecie. Podobnie jak w przypadku 2CV, w ciągu swojej ponad 30-letniej kariery Renault dokonało niewielu zmian mechanicznych lub stylizacyjnych. Cóż, model po prostu został świetnie przyjęty na rynku i zmian nie wymagał. Jego prostota była jego siłą. Renault 4 powstało w ponad 8 milionach egzemplarzy, ale jego ostatnie wydanie już tak masowe nie było. Renault 4 Bye Bye to kończąca produkcję kultowego modelu we Francji seria 1000 pojazdów, wyprodukowana w 1992 roku. To koniec motoryzacyjnej legendy. Auto ma gustowną tapicerkę w kratę, a także tabliczkę z wygrawerowanym numerem w serii. Ten egzemplarz to okrągły numer „600”.

Ardor Auctions jest pierwszym w Polsce domem aukcyjnym zajmującym się klasyczną motoryzacją. Działając od sześciu lat na europejskim rynku pojazdów zabytkowych zorganizowaliśmy kilkanaście aukcji w tradycyjnej formie oraz kilkadziesiąt licytacji online.

Zapraszamy na kolejną ofertę aukcyjną.

https://www.ardorauctions.pl/85-renault-4/

RENAULT 4 GTL 1993
Numer nadwozia: VF111280009513747

Samochód został zakupiony we Francji w roku 2010. Auto należy do limitowanej, finalnej edycji „BYE BYE”. Auto w Polsce było użytkowane hobbistycznie oraz regularnie serwisowane.

Dane techniczne:
Silnik: 1 l, R4
Moc: 34 konie mechaniczne
Inne dane: skrzynia biegów manualna, napęd na koła przednie
Odczyt licznika: 138 000 km

Stan prawny: zarejestrowany w Polsce