Renault Clio 16V 1991 – 58000 PLN – Wrocław

Renault Clio 16V kroczy o krok za legendą, czyli za zbudowanym na jego bazie modelu Clio Williams. Te same kształty, ten sam charakterystyczny garb na masce, podobne złote felgi, kolor i wnętrze, i niemal ten sam fun z jazdy. Różnica ograniczała się do zastosowania silnika o nieco mniejszej pojemności, choć również w technice szesnastozaworowej. 1,8 l zamiast 2 l, 137 koni mechanicznych zamiast 150, nieco łagodniejszych ustawień zawieszenia i nieco dłuższych przełożeń skrzyni. Różnice niemal kosmetyczne, a pozwalające skosztować smaku francuskiego hot hatcha w zdecydowanie niższej cenie, niż trzeba aktualnie położyć za kultowego Williamsa.

Renault Clio 1.8 16V
Rocznik: 1991
Przebieg: 123000 km
Pojemność: 1800 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 137 KM

Cena: 58000 PLN

Wyposażenie:
– wspomaganie kierownicy,
– radio Renault ze sterowaniem przy kierownicy,
– elektryczne szyby

Na sprzedaż oryginalne Clio w wersji prawie najmocniejszej czyli 1.8 16v. Wersja przedliftowa, dość wczesna z 1991 r. Model w latach 90-tych był bazą do budowy wersji rajdowych i wyścigowych. W sporcie motorowym utytuowany model, który do dziś jest użytkowany sportowo. Na szczęście mój uniknął takiej historii i do dziś udało się go utrzymać w bardzo dobrym oryginalnym stanie, bez przeróbek czy tuningu.

Clio ma 123 tys. km przebiegu, oryginalne dokumenty wraz z książką obsługi, serwisową, spakowane w fabryczne etui. Lakier w większości elementów jest fabryczny, ja lakierowałem jedynie maskę i błotnik jakiś czas temu. Sporo faktur z ostatnich 6 lat. Ciekawostką jest nazwisko ostatniego właściciela w Niemczech, mianowicie „Schumacher”, tyle, że Stefan. W De tylko dwóch właścicieli. Wnętrze niemal jak nowe i do tego w mojej opinii najładniejsze, czyli w wersji „Diac”. Auto nie jest w idealnym fabrycznym stanie, ale wstydu nie ma 🙂. Zapraszam do kontaktu.

Telefon: +48 500 161 539
Miejscowość: Wrocław

Kredyt na klasyka