Renault Espace I 1990 – 19900 PLN – Łomianki

Pierwsza generacja Renault Espace pojawiła się na rynku w 1984 roku, będąc prekursorem zupełnie nowej klasy, rodzinnych minivanów. Samochód zaprojektowany był tak, by być możliwie uniwersalnym i dać możliwie wiele miejsca i komfortu siedmiu podróżującym osobom, przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów zewnętrznych. Samochód opracowany był we współpracy z firmą Matra i produkowany w Dieppe, w fabryce Alpine. To auto, które doczekało się już dziś statusu kultowego, choć pomimo wykonania nadwozia z tworzyw sztucznych, o ładny egzemplarz dziś nie jest łatwo. Ten egzemplarz pochodzi z ostatniego okresu produkcji i oczywiście ma już zmiany liftingowe, wprowadzone w 1988 roku.

Renault Espace I TXE
Rocznik: 1990
Przebieg: 180000 km
Pojemność: 2165 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 107 KM

Cena: 19900 PLN

Wyposażenie:
– elektrycznie opuszczane szyby w przednich drzwiach,
– elektrycznie sterowane lusterka,
– 7 wygodnych foteli,
– obracane o 180 st. przednie fotele,
– 20 kombinacji ustawienia foteli,
– 2 oryginalne szyberdachy z roletami przeciwsłonecznymi,
– centralny zamek,
– przednie światła przeciwmgielne.

Prezentowany Renault Espace I (faza II) – protoplasta europejskich minivanów – został wyprodukowany w 1990 roku, czyli w przedostatnim roku produkcji modelu I. W 1991 do produkcji wszedł model II. Konstrukcja nadwozia ocynkowana z polyestrową karoserią. Genialne rozwiązanie, dzięki któremu samochód nie rdzewieje. Poprzedni właściciel (Holender) lakierował ponownie karoserię, aby nadać jej świeży połysk i wygląd.

Silnik benzynowy 2.2 l zasilany wtryskiem to niezawodna i ekonomiczna jednostka napędowa. Zawsze odpala za pierwszym razem.
Samochód jest w bardzo dobrym stanie. Nie jest to jednak tzw. „igła” jak z fabryki. Na twardych plastikach (stoliczki w oparciach, czy osłona tylnych części oparć foteli) widać niewielkie ślady użytkowania.

Telefon: +48 518 021 192
Miejscowość: Łomianki