Renault R4 1980 – 20000 PLN – Rzeszów

Renault R4 debiutowało w 1961 roku. Maksymalnie proste w konstrukcji, ale zarazem praktyczne i funkcjonalne, przebojem zdobyło francuski rynek, stając się największym konkurentem Citroena 2CV. Miało przedni napęd, pionierskie w tamtych czasach nadwozie typu hatchback i charakterystyczną „parasolkę” przy kierownicy, służącą do zmiany biegów. Jeździli nim wszyscy – młodzi, starzy, rodziny, rolnicy. Sprawdzało się zarówno w miastach, jak i na prowincji, stając się nieodłącznym elementem francuskiego kina i pejzażu. Sprzedaż R4 zaczęła słabnąć dopiero w latach 80-tych, a produkcję zakończono w ’94 roku. W ogłoszeniu jeden z ponad 8 milionów wyprodukowanych egzemplarzy, zachowany w doskonałej kondycji, z niskim przebiegiem. Napędza go silnik o pojemności 1,1 l i mocy 34 KM, najmocniejszy w historii tych uroczych samochodów.

Renault R4
Rocznik: 1980
Przebieg: 51000 km
Pojemność: 1100 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 34 KM

Cena: 20000 PLN

Samochód sprowadzony z południa Francji. Miał tam jednego właściciela. Auto w doskonałej kondycji, bez najmniejszych oznak korozji, w 100% sprawne. Po sprowadzeniu auta w 2017 roku zostało zabezpieczone, dopieszczone i tak stoi do dnia dzisiejszego. Lakier jest w idealnym stanie, z lewej strony widać lekką różnice w kolorze (w rzeczywistości mniej zauważalne niż na załączonych zdjęciach).

Renault 4 był pierwszym samochodem od francuskiego koncernu Renault z napędem przednim. Auto ma czterobiegową manualną skrzynię biegów o bardzo charakterystycznej, zakrzywionej rączce, która przypominała nieco uchwyt parasola. Renault 4 był odpowiedzią na Citroena 2CV. Niewiele z tych kultowych samochodów jeździ do dzisiaj, głównie ze względu na problemy z korozją.

Ten egzemplarz jest unikatowy ze względu na stan blacharski i mechaniczny.

Samochód ma pełną dokumentację, jest opłacony, po wykupieniu ubezpieczenia można się nim poruszać.

Dużo dodatkowych części nowych w bagażniku, klosze lamp, szczęki hamulcowe, przełączniki itd.

Cena do małej negocjacji.

Telefon: +48 607 981 161
Miejscowość: Rzeszów