Renault R4 Savane 1990 – SPRZEDANE

Renault 4, produkowane przez ponad 30 lat od 1961 roku, było odpowiedzią na Citroena 2CV. To samochód maksymalnie prosty w swojej formie, trwały i ekonomiczny – zarówno w zakupie, jak i eksploatacji. Dzięki temu, że samochód debiutował w kilkanaście lat po modelu 2CV, pozbawiony został wad konkurenta. Samochód przyjął się świetnie. R4 było uwielbiane, a sprzedaż zaczęła słabnąć w Europie dopiero w latach 80-tych, by produkcję zakończyć dopiero w ’94 roku. Renault R4 Savane to jedna z ostatnich edycji modelu. Okaz we francuskiej specyfikacji, po gruntownej renowacji blacharsko-lakierniczej i z ładnie zachowanym oryginalnym wnętrzem to wyjątkowo rzadki widok na naszych drogach. Dobrze widzieć tak proste i ciekawe auto, które mimo znikomej wartości kolekcjonerskiej otrzymało tak wiele serca. To ciekawa propozycja dla ludzi kochających samochody inne niż wszystkie. Taki okaz przyciągnie wzrok i zainteresowanie nie tylko na zlotach.

Renault R4 Savane
Rocznik: 1990
Przebieg: 142500 km
Pojemność: 1000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 34 KM

Ostatnia seria produkowanego przez ponad 40 lat R4. Samochód sprowadzony z Francji, jestem jego drugim właścicielem w Polsce. Wersja 1000 cm3 produkowana wyłącznie na rynek francuski. Oryginalny przebieg.

Samochód przeszedł gruntowną renowację blacharsko-lakierniczą, aby przywrócić mu fabryczny wygląd. Samochód doskonale zabezpieczony przed rdzą, silnik pracuje równo, nie wymaga żadnych ingerencji (elementy ,tj. akumulator, paski, filtry, olej świeżo po wymianie). Tapicerka oryginalna od momentu wyjazdu z fabryki.

Samochód posiada oryginale felgi Renault wersja Speedline z 1983 r. przeznaczona do modeli specjalnych Renault R5. Rzadko spotykane i dostępne co niewątpliwie jest dużym atutem!

Renia nie widziała śniegu ani soli od czasu remontu 🙂