Rolls Royce Silver Shadow II 1977 – 75000 PLN – Szwecja

Rolls Royce Silver Shadow II pojawił się na rynku w 1977 roku i można zaryzykować stwierdzenie, że znacznie wyprzedzał rozwiązaniami swoje czasy. Zachwycał przepychem, komfortem podróżowania i klasyczną linią, a prawie siedmiolitrowe V8 pod jego maską robiło wrażenie. Zaprojektowany ze smakiem, złożony z najwyższej jakości materiałów, z miękkim, płynącym zawieszeniem i pomrukiem prawdziwej potęgi spod długiej maski, wyznaczał status posiadacza i nie wstyd było zajechać nim na „salony”. Okaz wystawiony na sprzedaż pierwsze 14 lat spędził w Arabii Saudyjskiej, a aktualnie znajduje się w Szwecji. Jest w oryginalnym stanie, z niewielkim przebiegiem 87000 km i bogatą dokumentacją. Rolls Royce Silver Shadow II to oferta dla ludzi ceniących sobie kunszt brytyjskiej marki w jednym z najlepszych wydań.

Rolls Royce Silver Shadow II
Rocznik: 1977
Przebieg: 87000 km
Pojemność: 6750 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna

Cena: 75000 PLN

Samochód został sprzedany jako nowy do Arabii Saudyjskiej i tam spędził 14 lat, stąd brak jakichkolwiek oznak rdzy, zarówno na karoserii, jak i podwoziu.
Zachowano wszystkie oryginalne dokumenty, wraz z 50-cioma stronami dokumentacji warsztatowej, w dużej mierze ręcznie wypełnionej, zawierającej pomiary, specyfikacje i spisane czynności podczas całego procesu montażu. Zachowanie tak pełnej dokumentacji to ogromna rzadkość, co jeszcze wzmacnia wartość kolekcjonerska tego egzemplarza.
Samochód aktualnie znajduje się w Szwecji, gdzie jest od 1991 roku, gdzie był regularnie i we właściwy sposób serwisowany i przez cały ten czas garażowany.
Powłoka lakieru jest wciąż fabryczna i zachowana w znakomitym stanie.
Uwagi wymaga jedynie skóra, ostre słońce zrobiło swoje.

Auto ma udokumentowany przebieg 87 tys. km.
Pierwsza rejestracja 07/1977.

Samochód mogę w każdej chwili przywieźć do Polski.
Pomagam we wszelkich formalnościach.

Zainteresowanych proszę o telefon: +48 606 995 669.