Rolls Royce Silver Shadow LWB 1970 – SPRZEDANY

Rolls i Royce. Dwa nazwiska, które od ponad stu lat są synonimem luksusu i precyzji. Jakość pojazdów, które konstruowali ci dwaj dżentelmeni stworzyła markę, która do dziś jest inwestycją podobną do lokat w dzieła sztuki. Rolls-Royce jest samochodem wiecznym. Nawet stuletnie egzemplarze zazwyczaj trudno zaliczyć do motoryzacyjnych emerytów, wciąż potrafią uświetnić najbardziej oficjalne i uroczyste spotkania bardzo ważnych osobistości (VIP). Rolls Royce Silver Shadow jest autem stosunkowo młodym, chociaż już należy do aut zabytkowych. W latach 60-tych był rewolucją w firmie. Zrywał z majestatycznymi liniami Phantom’ów i Silver Cloud’ów, pozostając jednak wytwornym. Również od strony technicznej był godny podziwu – samonośna konstrukcja, hydropneumatyczne zawieszenie na licencji Citroena, hamulce tarczowe, automatyczna skrzynia biegów, gładko pracujące V8 – to wszystko doskonale sprawdza się do dziś, gwarantując wyjątkowe doznania dla kierowcy i pasażerów.

Rolls-Royce Silver Shadow LWB Saloon
Rocznik: 1970
Przebieg: 83000 km
Pojemność: 6230 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 200 KM

Wyposażenie:
– zawieszenie hydropneumatyczne,
– wspomaganie kierownicy,
– elektryczne sterowanie przednich foteli,
– radio,
– 4x elektrycznie sterowane szyby,
– centralny zamek,
– alarm,
– wyłącznik prądu,
– elektryczna antena,
– skórzana tapicerka

Nasz Rolls-Royce Silver Shadow to model Long Wheelbase z 1970 roku. Jest to wersja z wydłużonym rozstawem osi, z kierownicą po lewej stronie (auto sprowadzone z USA). Przez ostanie 13 lat auto użytkowane okazjonalnie (zloty, obsługa uroczystości ślubnych i biznesowych, teledyski itp.) Nasz Rolls jest zarejestrowany jako zabytek na żółtych tablicach (OC do września 2019 – 120 PLN/rok).

Znakomicie znajduje się w obsłudze oficjalnych imprez uświetniając chociażby śluby, konferencje, czy najbardziej wymagające prywatne uroczystości. Sprawdza się również na dłuższych trasach, dowożąc swoich pasażerów w relaksacyjnym luksusie.

Silver Shadow jest z pewnością inwestycją. Dobrą inwestycją. Bo jak inaczej nazwać klasykę, która potrafi sama zarobić na siebie zwiększając z roku na rok swoją wartość.