Rover 827 Sterling 1991 – 24000 PLN – Piła

Rover 827 Sterling to efekt współpracy Brytyjczyków z japońskim koncernem motoryzacyjnym Honda Motor Company. Rewelacyjna i bezawaryjna mechanika Hondy Legend została opakowana w klasyczne brytyjskie nadwozie Rovera. Samochód zaprojektował w 1983 roku Gordon Sked, a produkcja trwała w latach 1986-1999. Prezentowany pojazd stanowi pierwszą wersję tego modelu produkowaną do 1991 roku. Warto dodać, że wersje Sterling to najlepiej wyposażone limuzyny tego modelu. We wnętrzu znajduje się wszystko, co wówczas powinno znaleźć się w aucie klasy premium, np. automatyczna klimatyzacja, skórzana tapicerka, drewniane wykończenia, pełne wyposażenie elektryczne, szyberdach itp. W takim wydaniu silnik V6 Hondy o mocy 170 koni mechanicznych brzmi wyśmienicie, i nawet połączenie z automatyczną skrzynią biegów nie odebrało mu sportowej werwy i charakteru.

Rover 827 Sterling
Rocznik: 1991
Przebieg: 153000 km
Pojemność: 2700 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 170 KM

Cena: 24000 PLN

Pojazd nietuzinkowy – rzadki i nieznany, nigdy nie był liczny na europejskich drogach, a dzisiaj egzemplarze z pierwszej serii produkcyjnej (sprzed face-liftingu) są poszukiwanymi klasykami, nawet (a może w szczególności) w Wielkiej Brytanii. Jest to zapewne po części związane z faktem, że w kwietniu 2005 roku Rover ogłosił upadłość.

Samochód z niedużym przebiegiem, z zadbanym wnętrzem i bez śladów korozji. Dodać należy, że większość elementów pojazdu posiada oryginalny lakier. Prezentowany pojazd został wyprodukowany w 1991 roku na rynek niemiecki (data pierwszej rejestracji 1992) i tam był użytkowany do 2016 roku. Pojazd użytkował profesor historii sztuki na uniwersytetach w Berlinie i Wiedniu – przekażę kontakt do poprzedniego właściciela. Samochód posiada opłaconą akcyzę, nie jest jeszcze zarejestrowany w kraju – naturalnie możliwa jest rejestracja na żółte tablice. Oferuję także sporządzenie tzw. białej karty w cenie auta. Pojazd nie został poddany zabiegom detailingowym. Samochód, zatankowany do pełna z kompletem dokumentów do rejestracji, czeka na nowego właściciela.

Telefon: +48 606 695 798
Miejscowość: Piła