Saab 90 1987 – 28000 PLN – Przytok

W 1983 roku w ofercie szwedzkiej marki Saab był model 99, był model 900 i za chwilę miał pojawić się model 9000. Po zakończeniu produkcji model 96 w 1980 roku, istniała duża presja, by stworzyć nowy model podstawowy. W fińskiej fabryce Saab-Valmet w Nystad powstał wówczas prototyp, który polegał na zespawaniu przedniej części Saaba 900 z tylną częścią 99. Kiedy pokazano go szefowi działu samochodów osobowych Saaba, Sten’owi Wennlo, ten stwierdził, że zasada jest dobra, ale samochód za bardzo przypomina 900. Co zrobiono? Wykonano dokładnie odwrotny ruch. Przód z Saaba 99, tył z Saaba 90, i voila. Oto jest. Nowy Saab 90. Produkowany był tylko z dwoma drzwiami i tylko z silnikiem o pojemności 2 litrów i mocy 100 koni mechanicznych, z gaźnikiem i bez katalizatora. To mocno ograniczyło możliwe rynki zbytu i produkcję, która trwała od 1984 do 1987 roku i zamknęła się w ilości 25378 egzemplarzy.

Saab 90
Rocznik: 1987
Przebieg: 108000 km
Pojemność: 2000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 100 KM

Cena: 28000 PLN

Wyposażenie:
– podgrzewane siedzenia,
– czujnik pasów bezpieczeństwa,
– ogrzewana tylna szyba,
– ogrzewanie postojowe zasilane z zewnątrz,
– welurowa tapicerka,
– zamykany na klucz schowek,
– halogeny,
– wycieraczki i spryskiwacze przednich reflektorów,

Samochód sprowadzony ze Szwecji z przebiegiem 107000 km, w nienagannym stanie. Zarejestrowany na białe tablice, przegląd i ubezpieczenie aktualne. Stan techniczny bardzo dobry, samochód sprawny, po wymianach płynów i filtrów, obecnie w okazjonalnej eksploatacji – głównie niedzielne przejażdżki, wyjazdy na zakupy.

Stan blacharki dobry, posiada pojedyncze, drobne i powierzchowne ogniska korozji. Układ jezdny sprawny. Elementy nośne i układ wydechowy nie są skorodowane. Komora silnika i bagażnika nie są naruszone naprawami blacharskimi. Wygląda na egzemplarz, który nie miał kolizji. Uszczelki drzwi i masek są dobrze spasowane. Wszystko w samochodzie działa i jest sprawne. Posiada radiomagnetofon kasetowy Phillips i dwa głośniki skrzynkowe na tylnej półce. Samochód jest po naprawie lakierniczej dolnych elementów drzwi.

Przechowywany pod zadaszeniem. W moim posiadaniu od roku. Wady: pęknięta obudowa włącznika świateł przeciwmgłowych, pęknięcie na szwie tapicerki fotela kierowcy, około 8 cm, średni stan podsufitki.

Samochód do obejrzenia w miejscowości Przytok pod Zieloną Górą.

Ciekawostką jest działający układ ogrzewania postojowego zasilany z zewnątrz, podgrzewane fotele oraz komplet oryginalnych dekli Saab na koła (dekle nie są założone, więc nie ma ich na zdjęciach, gdyż jeden z nich jest zgięty).
Zapraszam na oględziny i jazdę próbną.

Telefon: +48 603 247 101
Miejscowość: Przytok