KlasykaGatunku.pl

Saab 900 Sunbeach by Rinspeed Turbo Cabriolet 1995 – SPRZEDANY

Rinspeed to owiana legendą firma projektowa ze Szwajcarii, znana od lat 80-tych z produkcji niezwykle awangardowych prototypów, budowanych najczęściej w oparciu o Porsche. O ile jednostkowo produkowane supersamochody były propozycją dla tych najbardziej obrzydliwie bogatych i chcących się wyróżnić, firma popełniła również kilka bardziej przystępnych projektów. Przykładowo posiadając 70 tysięcy szwajcarskich franków, wejść można było w posiadanie jednego z 70 stworzonych egzemplarzy Saab’a 900 Sunbeach by Rinspeed Turbo Cabriolet. Auto pokryto lakierem kameleon i wyposażono w kontrastowe zagłówki i elementy wnętrza. Do tego obniżono zawieszenie, dodano felgi BBS i dokładkę przedniego zderzaka. Pod maską pozostawiono seryjną jednostkę, w tej wersji oferującą solidne 185 koni mechanicznych. Zmiany nieduże, ale konsekwentne i zdecydowane, które z pewnością sprawiły, że tego Saaba 900 NG nikt nie nazwie już nudnym.

Saab 900 Sunbeach by Rinspeed Turbo Cabriolet
Rok produkcji: 1995
Pojemność silnika: 1985 ccm
Moc silnika: 136 kW / 185 KM
Przebieg: 153,834 km
Skrzynia biegów: manualna

Przedmiotem sprzedaży jest Saab 900 Turbo Cabriolet w limitowanej do ilości 70 sztuk wersji Rinspeed Sunbeach. Powstała ona przy współpracy z firmą tuningową Rinspeed i wyróżnia się: lakierem kameleon, obniżonym zawieszeniem, sprężyny H&R i amortyzatory Bilstein, felgami BBS, dokładką przedniego zderzaka, indywidualnym wykończeniem wnętrza. Sprowadzony z Bellikon, Szwajcaria, od drugiego właściciela. Zachowany w bardzo dobrym stanie z normalnymi śladami użytkowania i upływu czasu. Pełna dokumentacja wypełniana u autoryzowanych dealerów Saaba, rachunki za naprawy, książka badań spalin Abgas, foldery i instrukcje oraz zachowane etui z logo Rinspeed.

Nadwozie w bardzo dobrym stanie, bez jakichkolwiek śladów korozji, jednak z drobnymi śladami użytkowania jak małe odpryski lakieru czy ledwo widoczne rysy. Jeśli ma to dla kogoś znaczenie, posiada mimo wieku wciąż pierwszy – fabryczny lakier. Miernik wskazuje na wszystkich elementach zbliżone wartości. Maska posiada drobne odpryski od kamieni. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie bardzo dobrym, bez widocznego nalotu rdzy. Komora silnika w bardzo dobrym stanie. Naklejki dla tej wersji i emblematy wszystkie w stanie bardzo dobrym.

Wnętrze jest kompletne, posiada normalne ślady użytkowania. Tapicerka zachowana w dobrym stanie, nie ma żadnych większych uszkodzeń, jednak w paru miejscach widać drobne wynikające z użytkowania zadrapania czy zagniecenia. Brak pękniętych czy zniszczonych plastików. Komplet dywaników welurowych w przyzwoitym stanie, z drobnym wytarciem na dywaniku kierowcy. Wszelkie dekory i detale dla tej wersji specjalnej kompletne. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci. Radio nie zawsze działa.

Felgi w idealnym stanie, nie odnawiane. Komplet dobrych opon letnich.

Koło zapasowe nieużywane, kompletny zestaw narzędzi w bagażniku.

Wykonane prace:
– wymiana oleju silnikowego na Millers 5w-40,
– nowy oryginalny korek z bagnetem oleju,
– nowy akumulator Banner,
– nowy tłumik końcowy,
– naprawa dachu elektrycznego, nowa wiązka przewodów

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.