KlasykaGatunku.pl

Saab 900 Turbo Aero 13 Limited Edition NG 1995 – SPRZEDANY

Lubicie limitowane edycje? Ta jest o tyle wyjątkowa, że powstała jedynie w 13 sztukach. Saab 900 Turbo Aero 13 Limited Edition NG przygotowany został na rynek Lichtensteinu. Fabrycznie wyposażony został w obniżone i usztywnione zawieszenie, alufelgi, otrzymał przyciemnione szyby oraz przednią dokładkę firmy Zender i niewielki tylny spojler, a także zderzaki i listwy w kolorze nadwozia. Pod jego maską pracuje turbodoładowana, 2-litrowa jednostka, generująca 185 koni mechanicznych. Do tego eleganckie, skórzane wnętrze z charakterystycznym pulpitem z funkcją „night panel”, pozwalającą wygasić większość nieistotnych wskazań na pulpicie. To auto, które ma swój charakter i którego nie sposób pomylić na ulicy z jakimkolwiek innym.

Saab 900 2.0 SE Turbo Aero 13 Limited Edition
Rok produkcji: 1995
Pojemność silnika: 1985 ccm
Moc silnika: 136 kW / 185 KM
Przebieg: 201,824 km
Skrzynia biegów: manualna

Przedmiotem sprzedaży jest Saab 900 Turbo w limitowanej do ilości 13 sztuk na rynek księstwa Liechtenstein wersji „Aero 13 Limited Edition”. Wyróżnia się ona: obniżonym zawieszeniem; sprężyny H&R i amortyzatory Bilstein, alufelgi i dokładka przedniego zderzaka firmy Zender, tylny spojler, kompletne wyposażenie dodatkowe, zderzaki oraz listwy w kolorze nadwozia, fabrycznie przyciemnione szyby. Sprowadzony z Baar, Szwajcaria, od pierwszego właściciela. Zachowany w bardzo dobrym stanie z normalnymi śladami użytkowania i upływu czasu. Pełna dokumentacja wypełniana głównie u autoryzowanych dealerów Saaba, książka badań spalin Abgas, foldery i instrukcje w oryginalnym etui, komplet kluczyków oraz pilotów.

Nadwozie w bardzo dobrym stanie, bez jakichkolwiek śladów korozji, z drobnymi śladami użytkowania. Jeśli ma to dla kogoś znaczenie, posiada w większości fabryczny lakier. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie bardzo dobrym, bez widocznego nalotu korozji. Komora silnika w bardzo dobrym stanie.

Wnętrze jest kompletne, posiada normalne ślady użytkowania. Tapicerka skórzana zachowana w dobrym stanie, nie ma żadnych widocznych uszkodzeń. Brak pękniętych czy zniszczonych plastików. Komplet welurowych dywaników. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci.

Felgi w bardzo dobrym stanie, oryginalne dekle i klucz. Komplet przyzwoitych opon letnich.

Koło zapasowe nieużywane, kompletny zestaw narzędzi w bagażniku.

Wykonane prace:
– wymiana oleju silnikowego na Millers 5w-40, poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– nowy oryginalny korek z bagnetem oleju,
– nowy akumulator Bosch,
– nowe kompletne sprzęgło LUK,
– wymiana uszczelki pokrywy zaworów,
– nowe świece zapłonowe NGK,
– nowe przewody wspomagania, świeży płyn w układzie,
– nowy termostat, świeży płyn chłodniczy.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.