Saab 900 Turbo Monte Carlo Cabriolet 1991 – SPRZEDANY

Saab 900 Turbo Monte Carlo Cabriolet to wersja specjalna, wyróżniająca się wśród 198 tysięcy zabudowanych w Finlandii kabrioletów Saaba zarówno stroną techniczną, jak i wizualną. Stworzona z okazji pięciolecia pierwszej, klasycznej wersji modelu, zbudowana została w zaledwie kilkuset egzemplarzach. Na pierwszy rzut oka z pewnością zwraca uwagę mocna żółć jego lakieru, Monte Carlo Yellow, pięknie kontrastująca z ciemnoszarym wnętrzem. Pod jego maską znajduje się, tradycyjnie dla Saabów, wzdłużnie umieszczona jednostka napędowa, tutaj występująca w mocnej, turbodoładowanej, 175-konnej wersji. To kultowy model, w tej wersji mający niewątpliwie rosnącą wartość kolekcjonerską.

Saab 900 Turbo Monte Carlo Cabriolet
Rocznik: 1991
Przebieg: 283000 km
Pojemność: 1984 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 175 KM

Wyposażenie:
– skóra,
– klimatyzacja

Saab 900 Monte Carlo to limitowana wersja specjalna wyróżniająca się m.in. żółtym kolorem i najmocniejszą wersją silnikową (turbodoładowane 185 KM) oraz wyposażeniową. Monte Carlo powstało w 893 sztukach, natomiast jedynie 300 egzemplarzy było numerowanych (specjalna tabliczka na desce). Monte Carlo Yellow ze zdjęć posiada numer 118, pochodzi z 1991 roku i jest totalnym rarytasem. Mówi się o tym, że wspomniane 300 numerowanych egzemplarzy dedykowano na rynek amerykański i jedynie garstka została na Starym Kontynencie (materiały wspominają o 8 sztukach…)

Fajne jest to, że mamy licznik w kilometrach oraz manualną skrzynię biegów. Wóz został sprowadzony z rynku szwajcarskiego w 2021 roku, ma 283.000 km i był wcześniej w rękach jednego właściciela, który po prostu nim jeździł.

Auto prezentuje się pięknie, jest niepowtarzalne, turbodoładowany motor dynamicznie rozpędza wóz, wszystko w nim działa włącznie z klimatyzacją. Nie ma korozji. Monte jest zarejestrowane w Polsce, gotowe do jazdy.