Skoda Octavia 1961 – SPRZEDANA

Skoda Octavia debiutowała w 1959 roku, od poprzednika – modelu 440/445 Spartak – odróżniała się drobnymi zmianami stylistycznymi (atrapa chłodnicy, tylne światła), zmodyfikowanym wnętrzem i nowym przednim zawieszeniem, zawierającym sprężyny śrubowe. W odróżnieniu od późniejszych Skód, posiadała umieszczony z przodu silnik, który napędzał tylne koła. Jeszcze około 30 lat temu wciąż można było je spotkać na polskich drogach, choć zachowany w idealnym stanie oryginał, który nigdy nie przechodził prac blacharskich, to dziś prawdziwy ewenement. Kto ma ochotę na niegdyś popularne, lecz stylowe auto sprzed ponad półwiecza, powinien poważnie rozważyć tę ofertę.

Skoda Octavia
Rocznik: 1961
Przebieg: 89000 km
Pojemność: 1089 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 40 KM

Oferowany pojazd jest bezwypadkowy, w 100% kompletny, wyposażony w oryginalne podzespoły i akcesoria.
Pojazd jest sprawny technicznie i gotowy do jazdy.

Auto pokryte jest pierwszy, fabrycznym lakierem (z wyjątkiem górnej części przedniego lewego błotnika).
Lakier mimo tak wielu lat, zachowany jest w stanie bardzo dobrym.
Dla zachowania atrakcyjności kolekcjonerskiej pojazdu, mimo drobnych usterek w nadwoziu i lakierze, auto nie zostało poddane naprawie blacharskiej i lakierniczej.

Pojazd, po jego nabyciu w 2011 roku, został poddany naprawie i wymianie niektórych elementów podwozia.
I tak:
– chłodnica została poddana całkowitej regeneracji (powód – w połowie zakamieniona),
– wymieniony został termostat, pompa wody, aparat zapłonowy, drążki kierownicze wraz z końcówkami, przewody hamulcowe, elementy układu kierowniczego.
– gaźnik został zregenerowany do stanu fabrycznego przez specjalistyczną, poznańską firmę VERGASER

Wszystkie wymienione części są fabrycznie nowe i oryginalne.

60-letni okres eksploatacji pojazdu spowodował widoczne ślady na tapicerce, dlatego ze względów estetycznych, tapicerka została wymieniona na nową, zgodną z oryginałem (stara tapicerka została zachowana w garażu).

Skoda otrzymała również nowe opony, wykonane na wzór oryginalnych opon diagonalnych przez specjalistyczną firmę niemiecką HEIDENAU.

Ze względu na rdzawy nalot na tylnym zderzaku i obudowie lampy numeru rejestracyjnego, części te zostały zregenerowane przez specjalistyczną firmę z Krakowa TECE S.C.

Wszystkie prace renowacyjne są udokumentowane licznymi zdjęciami.

W 2013 roku pojazd został wpisany do ewidencji pojazdów zabytkowych, mocą Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,
zaświadczenie nr 30/2013 z dnia 27.03.2013 r.