Skoda Octavia Combi 1968 – SPRZEDANA

Jej nazwa wzięła się stąd, że była ósmym modelem marki wprowadzonym do produkcji po wojnie. Škoda Octavia debiutowała w 1959 roku, od poprzednika – modelu 440/445 Spartak – odróżniała się drobnymi zmianami stylistycznymi (atrapa chłodnicy, tylne światła), zmodyfikowanym wnętrzem i nowym przednim zawieszeniem, zawierającym sprężyny śrubowe. W zestawieniu ze swoim następcą – modelem 1000 MB, była przede wszystkim samochodem przedniosilnikowym i przednionapędowym, co pozwoliło na stworzenie niezmiernie popularnej i użytecznej wersji kombi, która mogła się poszczycić całkowicie płaską podłogą bagażnika. Skoda Octavia Combi powstała w około 54 tys. egzemplarzy. Okaz w ogłoszeniu posiada mocniejszy z dwóch dostępnych silników, jest po niezbędnych pracach blacharskich i z wiśniowym lakierem prezentuje się efektownie.

Škoda Octavia Combi typ 703 C
Rocznik: 1968
Przebieg: 46828 km
Pojemność: 1200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 47 KM

Rok produkcji 1968, II właściciel, auto historyczne.
Opinia rzeczoznawcy.
Zakupione w Czeskiej Republice w 2014 roku, zarejestrowane, z aktualnym przeglądem, ubezpieczone w PZU jako auto historyczne, tj. zniżka OC.
Właściciel zrzeszony w PZMOT.

Pojemność 1.200, 5 osobowy, kolor zewnętrzny wiśnia, wewnętrzny zachowany oryginał wiśnia, tapicerka + listwy ALU oryginał + pokrowce.

Po niezbędnej blacharce, chromy odtworzone (wszystkie), instalacja elektryczna stan bardzo dobry – dołożone reflektory halogenowe (PAL oryginały).
Podłoga oryginalna, uszczelki okien stan bardzo dobry, opony „15” syrenowskie RADIAL + białe „kapy”.

Stan techniczny podwozia i silnika bez zarzutu, w tym wyremontowana pompa obiegu wody, pompa benzynowa, nowe szczotki w prądnicy itd.
Zegary i przełączniki sprawne.

Zainteresowanym mogę posłać również zdjęcia samochodu przed remontem.