Steyr-Fiat 132 1972 – 37900 PLN – Płock

Austriacka firma Steyr z Fiatem związana była już w 1948 roku. Wtedy to zmontowano na włoskiej licencji Fiata 1100 B. Dziewięć lat później powstał znany i lubiany Puch 500, czyli Fiat 500 z austriackim silnikiem boxer i w pełni stalowym dachem, a w latach 60-tych i 70-tych oferowano już na austriackim rynku pod tą nazwą niemal całą gamę samochodów włoskiej marki, a także modele licencyjne (Zastava, Seat, Polski Fiat). Również jeden z największych hitów w klasie limuzyn, Fiat 132, miał tam swojego reprezentanta. Steyr-Fiat 132 Special z 1972 roku to przedstawiciel z samego początku produkcji, z większą z dwóch dostępnych jednostek napędowych DOHC. Silnik o pojemności 1,8 l zapewnia mu świetne osiągi, które współgrają tu z wysokim komfortem. Włoskie serce wyrywa się do drogi i wręcz trudno uwierzyć, że ten piękny samochód ma już 46 lat.

Steyr-Fiat 132
Rocznik: 1972
Przebieg: 132000 km
Pojemność: 1756 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 107 KM

Cena: 37900 PLN

Wyposażenie:
– podgrzewana tylna szyba,
– kanapa z podłokietnikiem,
– drewniana konsola,
– skrzynia 5 biegów.

Fiat 132 Special.
Egzemplarz ten wyszedł z austriackiej fabryki Steyr Puch – jeden z bardzo niewielu sztuk wyprodukowanych w Austrii.
Bogata wersja jak na tamte lata, najmocniejszy wtedy silnik 1800 z 5 biegową skrzynią – jest to najlepsze zestawienie w jakie mógł być wyposażony Fiat w tamtych czasach (popularne wtedy były silniki 1600 i skrzynie 4 biegowe).

Auto w 2017 było na wycieczce we Włoszech i Chorwacji, całą drogę przebyło bez najmniejszych problemów.
Na bieżąco eksploatowane i doinwestowane, jeśli tylko cokolwiek się wydarzyło, było natychmiast naprawiane lub wymieniane, wyposażenie auta kompletne i w pełni działające.

W ostatnim czasie silnik poddany remontowi głównemu, aktualnie na dotarciu (750 km).
Wymienione wszystko co niezbędne, blok pomalowany na fabryczny grafitowy kolor.
Skrzynia, zawieszenie i wszelkie podzespoły działają bez zarzutu.
Podwozie, progi, zabezpieczone i kontrolowane, nie wymagają żadnych prac.
Nadwozie – malowane ponownie kilka-kilkanaście lat temu. Brak rdzy, innych uszkodzeń (jak rysy, odpryski czy purchle) na próżno szukać, choć wprawne oko na pewno coś znajdzie ze względu na wiek auta.
Środek – w oryginalnym stanie. Nic nie naprawiane, nie poprawiane – dokładnie tak, jak wyszedł z fabryki, bez ubytków czy dziur w tapicerce, drewno bez najmniejszych uszkodzeń.

Oryginalne włoskie felgi magnezowe Cromodora dedykowane do tego modelu Fiata, w rzadko spotykanym wzorze.
Oryginalny układ wydechowy Abarth.

Podsumowując, auto w bardzo dobrym stanie, nie wymagające żadnego wkładu, zarejestrowane w kraju, ubezpieczone, z ważnym przeglądem, jeżdżące, skręcające, hamujące i trąbiące, nadające się do codziennej eksploatacji.

Więcej informacji udzielę telefonicznie, zapraszam do obejrzenia auta.
Auto do obejrzenia w bliskich okolicach Płocka.

Telefon: +48 507 299 282
Miejscowość: Płock