KlasykaGatunku.pl

Suzuki Swift Cabrio 1992 – SPRZEDANY

Suzuki Swift Cabrio to zgrabny, niewielki kabriolet, konkurent takich konstrukcji, jak Peugeot 205 Cabriolet czy VW Golf. Dwuosobowy, z niewielkim lecz dynamicznym silnikiem i bez szpecącego rywali pałąka bezpieczeństwa, wdarł się na europejskie rynki w 1991 roku. Miał solidny bagażnik (363 l), niską masę własną (800 kg) i niezależne zawieszenie wszystkich kół. Nie miał za to poduszek powietrznych, systemu ABS ani innych elektronicznych dodatków. W skrócie – czysta radość z jazdy bez dachu, podana w dość nieoczywistej i zarazem skromnej formie. Dziś tych samochodów na drogach już niemal nie ma, ale egzemplarz taki jak ten, to prawdziwy ewenement. Nigdy nie był zarejestrowany, na liczniku przebiegu ma zaledwie 319 kilometrów, a jego stan jest po prostu jak nowy.

Suzuki Swift Cabrio
Rok produkcji: 1992 / data pierwszej rejestracji: brak
Pojemność silnika: 1298 ccm
Moc silnika: 68 KM / 50 kW
Przebieg: 000,319 km
Skrzynia biegów: manualna

Przedmiotem sprzedaży jest Suzuki Swift Cabrio w kolorze białym z szarą welurową tapicerką. Samochód fabrycznie nowy, nigdy nie zarejestrowany od 27 lat. Posiada oryginalny przebieg 319 km (słownie: trzysta dziewiętnaście kilometrów). Sprowadzony od spadkobierców nieistniejącego już dealera Suzuki z małej miejscowości Sementina w Szwajcarii, przy granicy włoskiej. Samochód przechowywany był w pomieszczeniu dawnego salonu Suzuki i nie został nigdy sprzedany. Zachowało się etui z kompletną dokumentacją dodawaną do pojazdu podczas sprzedaży przez dealera oraz dwa kluczyki.

Nadwozie zachowane w stanie zbliżonym do nowego pojazdu. Jeśli to dla kogoś istotne, posiada wciąż fabryczny lakier na każdym elemencie. Ledwo widoczne kilka śladów wieloletniego przechowywania jak ryska na listwie drzwi i kilka drobnych odprysków lakieru.
Wnętrze jest kompletne, bez śladów użytkowania. Zostało jedynie odkurzone po wieloletnim postoju. Oryginalne radio.

Spód wygląda jak w nowym aucie, brak nalotu oraz ognisk korozji.
Kompletny zestaw narzędzi w bagażniku, nieużywane koło zapasowe.
Wszystkie opony są wciąż fabryczne Dunlop z 1992 roku, nigdy nie wymieniane.
Dach materiałowy wygląda jak nowy.

Fabrycznie nowych Mazd, które w 2014 kupiliśmy w Szwajcarii było 86 sztuk, ten jest tylko jeden 😉

Wykonane prace:
– wymiana oleju w silniku wraz z filtrem,
– wymiana filtra powietrza,
– nowy akumulator Bosch,
– odkurzenie wnętrza, dokładne umycie oraz nawoskowanie lakieru

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.