Świąteczna gorączka – Poradnik zakupowy

Jak zwykle o tej porze, wożę się po mieście, jak zwykle o tej porze raz lepiej, raz gorzej… cytując te słowa, pewnie we wzburzeniu, zirytowani, często przemierzamy kolejne zakorkowane ulice naszych miast, chcąc spełnić marzenia prezentowe rodziny, przyjaciół, życiowych partnerów.

Ja poddałam się już dawno… centra handlowe omijam szerokim łukiem, prezenty nauczyłam się kupować grubo przed świętem, można powiedzieć na zapas i do tego przez internet. Urodziny, imieniny, gwiazdka, mikołajki, walentynki, to obojętne, bo zawsze jest ten sam problem: co kupić? A wiadomo, że skarpety i bony upominkowe sypią się strumieniami.

A co jeżeli chcemy niecodziennego prezentu? Zależy Wam na tym aby obdarowany zapamiętał, że postaraliśmy się bardziej i trafiliśmy w jego gust, albo chociaż zainteresowania?
My pomożemy wam z fanami motoryzacji i może trochę Was zainspirujemy.

Zacznijmy od osobistych doświadczeń z modelami samochodów. Uwielbiam modele i mam ich trochę. Oczywiście zawsze chciało by się jakość Minichamps, ale ceny są powalające. Przez przypadek chcąc zakupić prezent dla syna przyjaciół zawitałam do Smyka, w którym to oczom moim ukazało się coś dość nieoczekiwanego: przepiękne, czerwone Porsche 356B Coupe.


Porsche 356B Coupe Bburago (Zobacz więcej ->)

Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że w tej cenie model jest naprawdę dobrze zrobiony i odwzorowany.
PS. Młodemu (2,5 roku) kupiłam przepiękne Renault Alpine 110A 1600S 1/24 (jestem najlepszą ciocią ever!), a Porsche wzięłam dla siebie.

Szukając prezentów bardziej dedykowanych pod upodobania zawitałam swego czasu na Pakamerę Artystyczną. Bardzo ładne i ręcznie produkowane ubrania, gadżety, biżuteria, cała masa różności. Zakupiłam wtedy przepiękny krawat, który zamówić można w różnych kolorach i wzorach. To wspaniały pomysł na sprawienie komuś przyjemności.


Malowny cyfrowo satynowy krawat z nadrukiem (Zobacz więcej ->)

Z upominków stylowych i gadżeciarskich znajdziecie również świetne spinki do mankietów i krawatów oraz różne inne piękne drobiazgi.


Biegi – spina do krawata (Zobacz więcej ->)

Dla milusińskich, naszych najmłodszych, są także przepiękne zabawki, niekiedy z manufaktur, wykonane ręcznie, z naturalnych materiałów.


Garbus cabrio Wykonany z drewna czereśniowego i mahoniowego o wymiarach 20x10x9 cm, Pokryty naturalnym woskiem (Zobacz więcej ->)

Zagłębiając się w konkretnych upodobaniach osoby, dla której prezentu szukamy, do wyboru mamy całą gamę koszulek. W dodatku możemy przebierać we wzorach i ukochanych markach czy modelach samochodów:


Koszulka White BMW 2 (Zobacz więcej ->)

W tym samym minimalistycznym stylu koszulka dla fana Małego Fiata:


Koszulka Fiat 126p (Zobacz więcej ->)

A może bluza z kultowym Fiatem 125p?


Bluza Fiat 125p (Zobacz więcej ->)

Bardziej kolorowy wzór z Ogórkiem dla luzaka? Nic prostszego!


Koszulka PeaceBus (Zobacz więcej ->)

Mamy także coś dla ludzi ceniących sobie praktyczne prezenty. Ładowarka samochodowa firmy NOCO, to wszechstronny zestaw do ładowania akumulatorów o napięciu 6 i 12 V.

Ładowarka samochodowa firmy NOCO (Zobacz więcej ->)

Nasze gusta są bardzo różne, czasem bardzo wyrafinowane. Jeżeli szukacie prezentu, który będzie elegancki i praktyczny, a do tego gadżeciarski, nie przejdziecie obojętnie obok rękawiczek Napo. To piękne, skórzane rękawiczki, idealne do samochodu. Co ważne, nie trzeba ich ściągać, aby obsłużyć dotykowy ekran. Ten bardzo przydatny i stylowy prezent znajdziecie zarówno w męskim, jak i damskim wydaniu.


Rękawiczki Napo Gloves (Zobacz więcej ->)

Wiemy doskonale, że nasi partnerzy nie zawsze podzielają nasze hobby. Czasem po prostu go nie rozumieją, a czasem zabiera nam cenny czas, który według naszych bliskich powinniśmy spędzić z ukochaną osobą czy rodziną. Pamiętajcie jednak, że Święta Bożego Narodzenia są magiczne, wybacza się w nie na prawdę sporo. Dlatego niech Wam nie będzie obce powiedzenie: „diamonds are a girl’s best friend” 😉

Tekst przygotowała Marta Wiśniewska