Syrena R-20 1975 – SPRZEDANA

O ile nadwozie typu pick-up niegdyś kojarzyło się tylko z amerykańskimi filmami, w 1972 roku polscy rolnicy otrzymali namiastkę tego typu samochodu. Syrena R-20 powstała na bazie osobowego modelu 105, miała dwusuwowy silnik, dwuosobową kabinę i przestrzeń ładunkową w tylnej części. Dysponowała niezbyt imponującą jak na samochód tego typu ładownością 400 kg, ale to nie były czasy, by ktokolwiek na to narzekał. Jeździło się tym, co było i wszystko, co miało silnik i ułatwiało pracę budziło radość. Na fali sentymentu do tamtych czasów ratowane są takie samochody, jak Syrenka z ogłoszenia. Ilość pracy włożonej w renowację składa się na setki godzin, ale przyjemności płynącej z przywrócenia poprzedniej epoki nie da się policzyć ani wycenić.

Syrena R-20
Rocznik: 1975
Pojemność: 842 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 40 KM

Auto odrestaurowywane dwa lata, zdjęte z ramy, wypiaskowane, rama i nadwozie zabezpieczone podkładem epoksydowym i antykorozyjnie.
W budzie wstawione nowe progi i naprawione wątłe miejsca – nie było ich wiele.
Wymalowana w profesjonalnym zakładzie.
Składana na nowych lub odnowionych częściach w większości oryginalnych (elementy gumowe są współczesne).

Brakuje stelaża na pakę i plandeki, ale nie planowałem tego elementu od początku – ważne dla mnie było, aby było widać, że to pickup.
Inaczej mylona byłaby z Bosto (teraz też tak jest, ale rzadziej). Poza tym łatwiej podziwiać piękną dębowa podłogę.
Ubezpieczenie do września, przegląd wieczysty.