Zegarki TAG Heuer – historia z motorsportem w tle

Nie ma w zegarmistrzowskiej branży marki drugiej tak długo i silnie związanej z wyścigami samochodowymi jak TAG Heuer. Monaco i Carrera to nazwy, które na stałe zapisały się w historii zarówno sportów motorowych, jak zegarmistrzostwa.

TAG HEUER CARRERA

Wspólna historia tych dwóch połączonych światów zaczęła się w latach 50-tych, kiedy firmę przejął prawnuk założyciela, Jack William Heuer. Wielki entuzjasta sportów motorowych zafascynowany był morderczym wyścigiem Carrera Panamericana, rozgrywanym na otwartych drogach w Meksyku. To na cześć tych zawodów Porsche zbudowało model Porsche 356 Carrera, a później dedykowane również do wyścigów Porsche 911 Carrera RS.

Tą samą nazwę otrzymał zegarek Heuera, wkrótce okryty niemniejszą sławą. Heuer Carrera charakteryzował się oszczędną formą i minimalistycznym wyglądem, ale jego tarcza była zdecydowanie większa od popularnych wówczas zegarków. Celem było uzyskanie jak największej czytelności, środkiem – czytelny design i umieszczenie sekundowej podziałki na 2-milimetrowym pierścieniu okalającym cyferblat. Przez ponad pół wieku klasyczny wzór ukazał się w wielu realizacjach firmy, wciąż zachowując swoją nazwę i motyw przywodni. Od 2010 roku w nowej Carrerze wykorzystany został unowocześniony przestawny zębnik, dzięki któremu mechanizm jest bardziej precyzyjny i wydajny.

TAG Heuer Carrera
TAG HEUER CARRERA

Cena w sklepie W.Kruk: 9770 zł (zobacz więcej →)

TAG Heuer Carrera
TAG HEUER CARRERA CALIBRE 6

Cena w sklepie W.Kruk: 12950 zł (zobacz więcej →)

TAG HEUER MONACO

Zegarek Heuer Monaco debiutuował w 1969 roku, doskonale wpisując się w epokę i styl lat 70-tych. Wyróżniał się odważną formą – to pierwszy wodoszczelny zegarek z sekundnikiem w kwadratowej kopercie. Nazwany tak na cześć słynnego Circuit de Monaco – do dziś najszybszego toru wyścigowego w Europie.

Status ikony zapewnił mu Steve Mc Queen, który nosił zegarek na planie kultowego filmu „Le Mans”. Co ciekawe udział zegarka w filmie nie był elementem zaplanowanej strategii marketingowej. Logo na kombinezonie i taki właśnie zegarek nosił wcześniej Jo Siffert, szwajcarski kierowca Formuły 1, który na planie pracował jako ekspert i posłużył jako wzór dla głównego bohatera filmu. Zegarek w niezmienionej formie dotrwał do 1979 roku, po czym zniknął z rynku na 19 lat. W swojej epoce dzięki wykorzystaniu automatycznego naciągu był bardzo nowoczesny, dziś – łączy tradycję z nowoczesnością. Oferowany jest zarówno z mechanizmem kwarcowym, jak i automatycznym, zachowując charakterystyczne cechy pierwotnego designu. To prawdziwa ikona lat 70-tych.

TAG Heuer Monaco Limited Edition
TAG HEUER MONACO CHRONOGRAPH AUTOMATIC

Cena w sklepie W.Kruk: 25190 zł (zobacz więcej →)

TAG Heuer Monaco Limited Edition
TAG HEUER MONACO

Cena w sklepie W.Kruk: 22700 zł (zobacz więcej →)

TAG Heuer Monaco
TAG HEUER MONACO

Cena w sklepie W.Kruk: 14540 zł (zobacz więcej →)