KlasykaGatunku.pl

Toyota Celica 1981 – 55000 PLN – Wrocław

Toyota Celica trzeciej generacji została wprowadzona na rynek japoński w lipcu 1981 roku. Jej świeże, proste, nowoczesne, ale też aerodynamiczne kształty z częściowo chowanymi reflektorami zrobiły natychmiastowe wrażenie na rynku. Ostra estetyka zewnętrzna utrzymała się również we wnętrzu, w wszystkie ostre kąty z pewnością łagodziła bajecznie miękka tapicerka. Była to ostatnia generacja Celiki wyposażona w tylny napęd i pierwsza, która zaczęła odnosić sukcesy na trasach rajdowych. Pierwsze zwycięstwo i piąte miejsce w WRC w 1982 roku to przedsmak tego, czym stała się Celika w latach kolejnych. Póki co jesteśmy jednak przy egzemplarzu wcześniejszym – pierwszym, jaki został zaoferowany na szwajcarskim rynku, wystawianym na targach w Genewie w 1981 roku. Auto zachowało swój oryginalny pakiet aerodynamiczny i specjalne felgi, zaproponowane w trakcie premiery. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że tak skonfigurowane zostało tylko kilka pierwszych sztuk.

Toyota Celica 1600 ST III generacji
Rok produkcji: 1981
Pojemność silnika: 1588 ccm
Moc silnika: 85 kW / 115 KM
Przebieg: 116,203 km
Skrzynia biegów: manualna

Przedmiotem sprzedaży jest rzadko spotykana na rynku Toyota Celica trzeciej serii w kolorze czystym czarnym z czarną welurową tapicerką. Sprowadzony z Sihlbrugg, Szwajcaria, bezpośrednio od pierwszego właściciela, który otrzymał samochód w prezencie na swoje 25 urodziny. Zachowany w doskonałym stanie, z minimalnymi śladami użytkowania. Pełna dokumentacja: książka serwisowa z regularnymi wpisami, dwie ks. badań spalin Abgas, komplet instrukcji. Oryginalna faktura zakupu z 1982 roku.

Samochód posiada nietypową konfigurację, ciekawy pakiet stylistyczny oraz felgi niedostępne w Europie. Egzemplarz ten był pojazdem pokazowym na premierze tej generacji modelu Celica w Szwajcarii i jedną z pierwszych sztuk w Europie.

Nadwozie zachowane doskonałym stanie, prawdopodobnie posiada jeszcze pierwszy – fabryczny lakier. Spód i wnęki nadkoli bez nalotu rdzy. Brak widocznych ognisk korozji. Lampy, listwy i emblematy w stanie perfekcyjnym. Szyby fabryczne. Zderzaki i tylny gumowy spojler bez uszkodzeń.

Wnętrze jest kompletne, niemal bez śladów zużycia. Tapicerka zachowana w nienagannym stanie, nie ma żadnych widocznych uszkodzeń, zabrudzeń czy wytarć. Plastiki nie mają pęknięć. Komplet nowych dywaników welurowych. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego sprawne. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci.

Felgi w idealnym stanie, komplet nowych opon.

Wykonane prace:
– wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem,
– nowe świece zapłonowe.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Cena 55’000 PLN zawiera kompletne opłaty, które zostały już wykonane. Samochód odbierasz w tej cenie zatankowany do pełna, z tłumaczeniami dokumentów, pierwszym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC na 30 dni, gotowy do rejestracji w RP.

Istnieje możliwość dowozu samochodu do nowego właściciela, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów.

Zapraszamy do kontaktu pod tel. +48 791 515 905 (Michał),
+48 661 737 676 (Daniel).
Zapytania mailowe prosimy kierować pod info@klasykagatunku.pl