Toyota Corolla E80 1986 – SPRZEDANA

Corolla E80 to piąta generacja małych samochodów produkowanych i sprzedawanych przez Toyotę od 1983 do 1987 roku. Trzy- i pięciodrzwiowe hatchbacki przypominały Corollę w wersji sedan, ale ze ściętym tyłem i bagażnikiem. Chociaż podstawowa Corolla istniała w wersji pięciodrzwiowego liftbacka, sprzedawano razem z nią krótszego hatchbacka FX. Podwozie na rynek europejski: AE80/EE80 wychodziło jako 4-drzwiowy sedan FWD, 5-drzwiowy liftback, 3/5-drzwiowy hatchback (silniki 2A, 2E). Egzemplarz z ogłoszenia to 5-drzwiowy hatchback wyposażony w silnik 2E o pojemności 1,3 l, 12-zaworowy SOHC, zasilany gaźnikiem, o mocy 75 KM. Biorąc pod uwagę niesamowity stan zachowania tej Toyoty i pełną dokumentację historii, auto nadawałoby się bardziej do postawienia w muzeum, niż jazdy. Ale jak to mówią: kto płaci ten wybiera.

Toyota Corolla EE80
Rocznik: 1986
Przebieg: 72700 km
Pojemność: 1295 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 75 KM

Toyota Corolla E80 to gama małych samochodów produkowanych i sprzedawanych przez Toyotę od 1983 r. do 1987 r.
Jako ciekawostka – dokładnie te wersje liftbacka z napędem na przednie koła były produkowane lokalnie i sprzedawane w Stanach Zjednoczonych jako Chevrolet Nova.

Nasz egzemplarz nie przechodził żadnej renowacji i jest cały w oryginale. Wolny od uszkodzeń blacharskich i lakierniczych. Wnętrze jest w doskonałym stanie. Stan samochodu jak nowy.

Auto ma udokumentowaną historię i przebieg, co potwierdza książka przeglądów.