Toyota FJ45 Land Cruiser 1982 – 88000 PLN – Rawa Mazowiecka

Kiedyś to były czasy! Toyota FJ45 Land Cruiser to prawdziwy wół roboczy. Pickup stworzony do ciężkiej pracy, bez oglądania się na kompromisy i potrzeby miękkich ludzi. Tu żaden redaktor nie będzie obmacywać materiałów tapicerskich zastanawiając się, czy są odpowiednio delikatne i czy deska ugina się pod palcem. Tu wszędzie jest żywa blacha, a do napędu w modelach z lat 1975-84 służyła legendarna 6-cylindrowa jednostka 2F o pojemności 4,2 l, osiągająca pełną moc przy prędkości 1900 obr./min. Ze względu na niską prędkość obrotową i żeliwną konstrukcję tych silników, nierzadko zdarza się, że osiągały one przebiegi rzędu pół miliona kilometrów bez konieczności remontu. Ten sprowadzony ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich egzemplarz przejechał ich dotąd jedynie 163 tysiące. Wygląda pięknie, więc czy będzie służyć do pracy czy pozostanie jedynie ozdobą garażu i zlotów, pozostanie w gestii nowego właściciela.

Toyota FJ45 Land Cruiser
Rocznik: 1982
Przebieg: 163600 km
Pojemność: 4230 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 135 KM

Cena: 88000 PLN

Wyposażenie:
– wspomaganie kierownicy

(1982) Toyota FJ45 Land Cruiser – 4.2L R6 – 2F – Bezwypadkowa

Do zaoferowania posiadam kultową Toyotę Land Cruiser w najdłuższej, najrzadszej i najbardziej pożądanej odmianie noszącej oznaczenie modelowe FJ45 z wolnossącą legendarną benzynową jednostką napędową pod maską o pojemności 4,2 litra osiągającą pełną moc w zakresie zaledwie 1900 obrotów na minutę. Jest to charakterystyczna cecha zastosowanego motoru posiadającego oznaczenie 2F. Na wyposażeniu znajdziemy także wspomaganie kierownicy.

Toyota została przeze mnie osobiście zakupiona i sprowadzona ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w zeszłym roku w takim stanie jak widzimy na załączonych zdjęciach – ostatnie zdjęcie przedstawia pojazd w dniu zakupu. Posiadam pełną dokumentację przedstawiająca każdy krok wspomnianego importu.

FJ45 jest oczywiście w pełni sprawna. Przed pierwszym odpaleniem w kraju otrzymała „pakiet startowy” w którego skład wchodziły kable, kopułka, palec, komplet świec, filtrów (powietrza, paliwa, oleju) oraz olej silnikowy – wszystko oryginalne z ASO Toyota.

Land Cruiser jest opłacony, odprawiony i gotowy do sprzedaży.

Zachęcam do zweryfikowania treści ogłoszenia.
Więcej informacji z chęcią udzielę telefonicznie lub mailowo.

Telefon: +48 883 727 117
Miejscowość: Rawa Mazowiecka