Toyota Supra Mk3 1992 – 99000 PLN – Warszawa

Toyota Supra Mk3 to świetny punkt wyjścia do mechanicznego tuningu, szczególnie jeżeli pod maską ma taki skarb, jak 1JZ-GTE. 2,5-litrowa jednostka oryginalnie wyposażona była w dwie turbosprężarki, a jej deklarowana moc wynosiła 280 KM. Potencjał jednak był o wiele, wiele większy. W tym przypadku sprawę odmieniło turbo Garrett GTX3071R drugiej generacji. Turbo typu twin scroll w połączeniu z dużą, elektronicznie sterowaną przepustnicą pozwoliło tu wykrzesać 507 KM, co potwierdza wydruk z hamowni. Warto zaznaczyć, że tak przeprowadzona modyfikacja to wcale nie jest szczyt możliwości tego silnika, a samochód spokojnie można używać do komfortowego podróżowania. Tak wysterowane auto to prawdziwe gran turismo, a nie zabawka do wyścigów na ćwierć mili.

Toyota Supra Mk3
Rocznik: 1992
Przebieg: 135000 km
Pojemność: 2500 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 500 KM

Cena: 99000 PLN

Wyposażenie:
pełne wyposażenie z działającą automatyczną klimatyzacją dostosowaną do czynnika R134a. Dodatkowo profesjonalne nagłośnienie oraz zabezpieczenie przeciw kradzieżowe.

Po kilkunastu latach użytkowania postanowiłem sprzedać moją mk3. 2 lata temu zafundowałem jej nowe serce. Obecnie 1 JZ GTE po pełnej rewizji nowy osprzęt oraz Garrett GTX3071R GEN2. Całość zestrojona na EMU BLACK. Nie sposób opisać wszystkich modyfikacji i inwestycji. Cały projekt zero druciarstwa. Samochód pedantycznie zadbany. Samochód nigdy nie używany w motorsporcie. Osoby poważnie zainteresowane uzyskają pełną dokumentację fotograficzną. Nie interesują mnie żadne zamiany. Niestety muszę zwolnić miejsce na nowy pojazd.
W pełni nadaje się jako mega wygodne i szybkie grand turismo.

Telefon: +48 609 020 233
Miejscowość: Warszawa