Triumph TR3B 1962 – 182500 PLN – Warszawa

Triumph Motor Company wypuścił TR3 w październiku 1955 roku jako następcę modelu TR2. Początkowo rozwijał moc 95 KM, a już po roku produkcji zyskał dodatkowe 5 koni mechanicznych. Bardzo szybko wprowadzono również hamulce tarczowe, co uczyniło go pierwszym brytyjskim samochodem seryjnie wyposażonym w to udogodnienie. To czystej krwi samochód sportowy, ze składaną przednią szybą i niskimi drzwiami zapewniający tylko minimalną ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Jego kolejne wersje powstałe w trakcie produkcji są dziś określane jako TR3A i TR3B, choć nie była to oficjalna nazwa producenta. Ten ostatni oferowany był jedynie w 1962 roku, równolegle z radykalnie odmienionym TR4. Spowodowane to było obawą przed przyjęciem całkowicie nowego modelu przez rynek. Triumph TR3B w takiej konfiguracji jak w ogłoszeniu (seria TSF) zbudowany został w jedynie 530 sztukach. Ten egzemplarz został pieczołowicie odrestaurowany, co czyni go aktualnie jednym z najlepszych egzemplarzy na świecie.

Triumph TR3B
Rocznik: 1962
Przebieg: 0 km
Pojemność: 2000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 100 KM

Cena: 182500 PLN

Triumph TR3 w rzadkiej wersji „B” z 1962 r.
Perfekcyjny sportowy roadster po pełnej renowacji (tzw. „nut a bolt restoration”). Prawie 1.500 godzin prac sprawiło, że auto jest dosłownie jak nowe. Bez wątpienia jeden z najlepszych egzemplarzy na świecie.

Wyprodukowano jedynie 530 aut w wersji „B” (4-biegowa skrzynia biegów, regulowana kierownica). Walory tego egzemplarza potwierdza prestiżowy certyfikat Heritage.

Wszystkie podzespoły zostały rozebrane na części pierwsze i poddane profesjonalnej renowacji.

Sportowa czerwień i opony z białym pasem dodają autu jeszcze bardziej sportowego charakteru. Nie trzeba wspominać, że zarówno lakier, jak i elementy chromowane, są w doskonałym stanie.

Wnętrze wykonano z najwyższą precyzją i z najlepszych materiałów: fornir deski rozdzielczej z orzecha czeczota, tapicerka z włoskiej skóry, nowa oryginalna kierownica. Dodatkowe radio z epoki. Dach z doskonałej jakości materiału Sonnenland.

Mechanicznie auto jest w idealnym stanie. Niewielka waga i 100 KM pod maską dostarczają wyjątkowych wrażeń z jazdy.

Zdjęcia z procesu renowacji są oczywiście dostępne.

Telefon: +48 505 510 186
Miejscowość: Warszawa