UAZ 452 1985 – SPRZEDANY

UAZ 452 to prawdziwy dinozaur. Wielozadaniowy pojazd dostawczy wprowadzony został do produkcji w 1965 roku, a w ofercie fabryki w Uljanowsku pozostaje do dziś. Prostota i wytrzymałość konstrukcji, napęd na cztery koła z reduktorem i odłączaną przednią osią, ponad 20 centymetrów prześwitu i możliwość półmetrowego brodzenia to przepis, który sprawdza się nieodmiennie od ponad pół wieku. Ten egzemplarz z 1985 roku służbę rozpoczął w polskim wojsku, wożąc radiostację R111. Od 2010 roku przeniósł się do cywila, zachowany jest w stanie zbliżonym do fabrycznego i przejechał do dziś jedynie nieco ponad 7 tysięcy kilometrów.

UAZ 452
Rocznik: 1985
Przebieg: 7677 km
Pojemność: 2445 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 70 KM

Wyposażenie:
– napęd 4×4 z reduktorem
– oryginalny silnik 2,4 benzyna o mocy 70 KM
– dwa zbiorniki paliwa z możliwością przełączania podczas jazdy
– chłodnica oleju

Wóz rozpoznania, pochodzi z wojskowych zapasów magazynowych, z jednostki łączności w Lublinie. Pracowała w nim radiostacja R111.
Oryginalna zabudowa wnętrza: meble, tapicerowane ściany, sufit, kanapa, dodatkowa nagrzewnica, zachowały się w idealnym stanie.
Pojazd w cywilu od 2010 roku, nie nosi śladów użytkowania w trudnym terenie, gościł na wielu zlotach zabytkowych pojazdów militarnych, nie posiada przeróbek off-roadowych.

W 2016 roku wykonano kompletny serwis oraz uszczelnienie skrzyni biegów, skrzynki rozdzielczej oraz obu mostów, wyklepano resory, zamontowano dodatkowy elektryczny wentylator chłodnicy na upalne dni oraz sprzęgiełka na piastach kół przedniej osi do jazdy szosowej. Pojazd zarejestrowany, ubezpieczony OC w pełni sprawny i gotowy do drogi.