UAZ Marathon 501 1986 – 11000 EUR – Nowy Sącz

Związki włosko-sowieckie to nie nowość w motoryzacji. Radzieckiego UAZa rodzina Martorelli odkryła w roku 1973, wystawiając te samochody w rajdach terenowych na terenie Włoch i Afryki. Sprawdzona w najtrudniejszych warunkach konstrukcja zrobiła tak dobre wrażenie, że idąc za ciosem przygotowano te samochody do sprzedaży w Europie. Do oferty trafiły modele UAZ Explorer (ze standardowym radzieckim silnikiem), UAZ Marathon (z wolnossącą jednostką Diesla), UAZ Dakar (z turbodieslem VM) oraz UAZ Racing (z dwulitrowym DOHC Fiata). Przez 26 lat współpracy braci Martorelli z fabryką w Uljanowsku we Włoszech, Francji i Hiszpanii sprzedano ponad 6,6 tysiąca zmodyfikowanych UAZów. Co ciekawe, część z nich sprowadzono nawet z powrotem do Rosji na początku lat 90. jako produkty zagraniczne.Ten egzemplarz wyprodukowany został w 1986 roku na rynek francuski. Jego licznik wskazuje dziś znikomy przebieg, ledwie 5467 kilometrów.

UAZ Marathon 501 LX Martorelli
Rocznik: 1986
Przebieg: 5467 km
Pojemność: 2500 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 76 KM

Cena: 11000 euro

Prezentujemy kolejny pojazd z naszego znaleziska pochodzącego z prywatnej kolekcji.
UAZ Marathon 501 LX z silnikiem Diesla Peugeot XD2 (2500 cm3, 76 KM).
Unikatowy egzemplarz Uaza, który za pośrednictwem rodzinnej firmy Vittorio Martorelli w Mediolanie przeszedł wiele udoskonaleń seryjnych tak, aby mógł być oferowany na rynku włoskim, francuskim czy hiszpańskim.

Oferowany przez nas samochód pochodzi z 1986 r., zachował się wręcz w idealnym, oryginalnym stanie, posiada dach brezentowy oraz drugi typu hardtop, widoczny na filmie.

UAZ nie ma najmniejszych oznak korozji, jest w 100% sprawny, został wykonany obszerny serwis, legitymuje się znikomym, kolekcjonerskim przebiegiem 5,467 km od nowości.
Jesteśmy pewni, że jego kolekcjonerski stan i niebanalną historię doceni szanowany kolekcjoner, fan offroadu lub entuzjasta youngtimerów.

Smaczkiem jest również znaleziony w sieci filmik, który przedstawia dokładnie nasz samochód w trakcie prezentacji modelu we Francji wiele lat temu.

Posiadam oryginalne reflektory przednie, które przekażemy nowemu właścicielowi.
Z mankamentów – brak fotela pasażera.

Wykonany obszerny serwis.

Telefon: +48 509 950 309
Miejscowość: Nowy Sącz