Volkswagen Caravelle T3 1985 – 35900 PLN – Rybnik

Volkswagen Caravelle T3 cieszy oczy zawsze, niezależnie od tego czy widzimy na drodze zmęczony już życiem egzemplarz, czy wóz, w który właściciel włożył mnóstwo pracy i energii, by przywrócić go do dawnej świetności. Oprócz tych dwóch grup istnieje jeszcze jedna, zdecydowanie najrzadsza, i zdecydowanie najciekawsza. To nigdy nie restaurowane oryginały, które jakimś cudem uchowały się w super stanie przez dziesięciolecia. Taki właśnie okaz widzimy w tym ogłoszeniu. Oryginalnie w dwukolorowym malowaniu, z całkowicie zdrową blacharką i nieźle zachowanym wnętrzem, czaruje swoją patyną i w pełni zachowanym, oryginalnym wyposażeniem. 14 lat temu auto trafiło do Polski z ciepłego włoskiego klimatu i jest od tamtej pory traktowane hobbistycznie. Cena wydawać się może wysoka tylko dla tych, którzy nie podjęli trudu renowacji zaniedbanych egzemplarzy. Pamiętajcie, zawsze więcej radości da eksploatacja, niż wieczne remonty.

Volkswagen Caravelle T3
Rocznik: 1985
Przebieg: 49000 km
Pojemność: 1588 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 50 KM

Cena: 35900 PLN

Na sprzedaż posiadam zabytkowy i kultowy samochód jakim jest VW T3 w wersji Caravelle.

Rok produkcji Busika to 1985. Zarejestrowany jest na 9 osób, ma wbity hak do dowodu rejestracyjnego. Silnik to jednostka 1.6 D 50 KM. Samochód pochodzi ze słonecznej Italii, stąd jego świetnie zachowany stan. W naszym kraju jest od 2006 r. Użytkowany tylko w sezonie letnim, tak więc po przyjeździe z Włoch do Polski nadal Busik nie wie, co to zimowa sól na drodze 🙂

Pojazd został zachowany w stanie oryginalnym, kompletnym, w stanie ogólnym bardzo dobrym i dlatego w 2014 r. został wpisany do ewidencji ruchomego zabytku techniki. Busik dostał żółte tablice rejestracyjne oraz ekspertyzę rzeczoznawcy, który stwierdził, że pojazd jest w ok. 95% kompletny, bez istotnych przeróbek konstrukcyjnych, podzespoły mechaniczne, silnik, skrzynia biegów, obręcze stalowe, tapicerka, tablica przyrządów i kierownica, osprzęt oraz radioodbiornik są oryginalne. Elementy blacharskie są kompletne i nie wymagają renowacji – zachowana również oryginalna kolorystyka nadwozia – jednym słowem posiada zachowany z epoki charakter i stylizację.

Z racji tego, że samochód jest pojazdem zabytkowym, posiada bezterminowe badania technicznego (brak obowiązku corocznego badania technicznego) oraz tanie ubezpieczenie OC dla weteranów szos wynoszące tylko 159 zł na rok. Korzyści niematerialne to zachwyt, jaki Busik budzi wśród oglądających go ludzi, którzy niejednokrotnie pytają o możliwość zrobienia zdjęć oraz obejrzenia wnętrza i silnika.

Posiadam wszystkie niezbędne i kompletne dokumenty: kartę ewidencji wpisu pojazdu jako zabytek, opinię rzeczoznawcy, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, ubezpieczenie OC – ważne do 25 kwietnia 2021 oraz książeczki dodane przy zakupie auta – oryginalne VW w języku włoskim.

Samochód przygotowany do sezonu – wszystko działa bez najmniejszego problemu – zajedzie w każde miejsce na świecie i z powrotem 🙂 Przy stanie licznika 49000 km (1 kwietnia 2020) zostały wymienione cztery nowe opony wielosezonowe, wzmacniane typu C firmy MATADOR 185/80 R14C – opona zapasowa jest z 2009 r. w stanie bardzo dobrym również z firmy MATADOR.

Pozostałe prace, które były wykonane przed sezonem (marzec 2020) to:
– regeneracja pompy,
– regeneracja wtrysków,
– regeneracja rozrusznika,
– regeneracja alternatora,
– wymiana linki hamulca ręcznego L+P,
– kompletny układ hamulcowy wraz z bębnami z tyłu (przód w bdb stanie),
– pompa wody,
– czujnik oleju,
– płyn chłodniczy,
– olej w skrzyni biegów,
– termostat,
– dwa paski klinowe,
– cztery świece żarowe,
– pasek rozrządu,
– rolka rozrządu,
– koło rozrządu,
– przewód na wtryski,
– uszczelka pokrywy,
– dwa simmeringi wałków,
– filtr paliwa,
– filtr oleju,
– olej,
– płyn hamulcowy,
– przewody hamulcowe,
– oraz żarówki, aby wszystko świeciło.

Ogólnie samochód godny polecenia, niezawodny i w pełni gotowy bez żadnego wkładu finansowego do jazdy – świetny na wyjazdy, zloty, prawdziwa okazja dla wielbicieli tego typu pojazdów oraz kolekcjonerów 🙂

Sprzedam w dobre ręce – tylko poważne oferty bez możliwości zamiany lub „przesadnych” negocjacji. Busik warty oferowanej ceny. Zapraszam do obejrzenia na żywo oraz do jazdy próbnej.

Filmy (pamiętaj ustawić jakość 1080p) dostępne pod adresem:
https://drive.google.com/open?id=1zqbGJtxOA3CvS2K0iD_HmY2RMRaf6VM-

Telefon: +48 662 139 001
Miejscowość: Rybnik