KlasykaGatunku.pl

Volkswagen Corrado 16V 1991 – SPRZEDANY

Następca Scirocco debiutował w 1988 roku, wyznaczając nową jakość. Klienci otrzymali nową nazwę, wyższą ceną, lecz przede wszystkim otrzymywali samochód, któremu wciąż nie brakowało sportowego charakteru. Volkswagen Corrado był świetnie wykonany, bardziej cywilizowany, komfortowy, lepiej nadawał się na dalsze podróże, i wciąż w dużej mierze odpowiedzialna za jego produkcję była firma Karmann, gwarantująca, że samochód nie przypominał produktu masowego. Mimo oparcia konstrukcji o platformę Golfa/Jetty, około 80% jego komponentów zostało opracowane od nowa. Jego bodaj najbardziej uwielbianym elementem jest wysuwany automatycznie przy 80 km/h tylny spojler, zapewniający docisk rzędu 60 kg przy ok. 160 km/h. Jednostka 2.0 16V, którą odnajdziemy pod maską tego egzemplarza, zadebiutowała w sierpniu 1991 wraz z topową 2.9 VR6. W zestawieniu z automatyczną skrzynią biegów nie jest to wóz do ścigania się spod świateł, lecz uwagę przykuje z pewnością na każdym skrzyżowaniu.

Volkswagen Corrado 16V
Rok produkcji: 1991
Pojemność silnika: 1984 ccm
Moc silnika: 100 kW / 136 KM
Przebieg: 153,123 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Volkswagen Corrado 16V w kolorze zielonym z szarą materiałową tapicerką. Sprowadzony z Bremgarten, Szwajcaria, bezpośrednio od spadkobiercy pierwszej właścicielki. Zachowany w bardzo dobrym stanie z minimalnymi śladami użytkowania. Wraz z pojazdem obszerna dokumentacja serwisowa oraz rachunki za ostatnie naprawy.

Nadwozie zachowane w bardzo dobrym stanie, z minimalnymi śladami użytkowania. Posiada w większości wciąż fabryczny lakier. Kilka ledwo widocznych odprysków i rysek. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie wzorowym, bez jakiejkolwiek rdzy. Pojazd był garażowany i użytkowany sezonowo. Elektryczny spojler sprawny.

Wnętrze jest kompletne, bez widocznych uszkodzeń, z minimalnymi śladami użytkowania. Tapicerka wygląda idealnie. Podsufitka nie odkleja się i jest czysta. Wyświetlacze licznika bez martwych pikseli. Wszystkie plastiki są wciąż matowe. Komplet dywaników w idealnym stanie.

Felgi BBS wyglądają jak nowe, komplet nowych opon klasy premium, nieużywane koło zapasowe, kompletny zestaw narzędzi.

W samochodzie zostały wykonane w ostatnim czasie następujące prace:
– wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem na Millers 5w-40, poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– nowe świece zapłonowe Beru,
– nowy filtr paliwa,
– nowe przewody zapłonowe, kopułka i palec,
– świeży płyn chłodniczy,
– nowa pompa wspomagania, świeży płyn i płukanie układu,
– nowy przewód wody przy chłodnicy,
– nowe poduszki silnika i skrzyni biegów,
– nowe odboje przedniej belki pod silnikiem,
– komplet nowych opon Uniroyal.

Samochód w 2017 roku przy przebiegu 145,500 km miał wymienioną kompletną skrzynię biegów na nową, u autoryzowanego dealera VW, za kwotę 21 tysięcy złotych. Rachunek do wglądu na zdjęciach.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.