Volkswagen Corrado G60 Jet 1992 – 38000 PLN – Słupsk

Początkowo Corrado miało być trzecią wersją Scirocco, lecz ze względu na o wiele wyższą masę i cenę, Volkswagen zdecydował się na zmianę nazwy, która początkowo miała brzmieć Typhoon, czyli Tajfun. Nazwa ta była jednak zarejestrowana jako znak towarowy przez firmę General Motors, stąd nie mogła zagościć w nowym modelu Volkswagena. Wybrano nazwę Corrado, od hiszpańskiego słowa correr, co znaczy biegać. Pomimo stosunkowo wysokiej masy własnej, przednionapędowe Corrado oferowało wyjątkowe właściwości jezdne, stąd pojawiły się porównania do Porsche 944. Corrado znalazło się na prestiżowej liście „25 samochodów, którymi musisz pojeździć przed śmiercią” ogłoszonej przez brytyjski magazyn „Car”. Samochód do dziś ma wielu entuzjastów na całym świecie, którzy wciąż czerpią radość z jego użytkowania. Ten egzemplarz pochodzi z edycji specjalnej „Jet”, wypuszczonej na koniec produkcji wersji G60. Zbudowano ich 1419 sztuk w latach 1991-1992, a wyróżniały się specjalnymi kolorami lakieru i dopasowanym kolorowym wnętrzem.

Volkswagen Corrado G60 Jet
Rocznik: 1992
Przebieg: 175000 km
Pojemność: 1800 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 160 KM

Cena: 38000 PLN

Nasze Corrado jest z 1992 roku i jest jednym z 1419 egzemplarzy z tego roku. Stan samochodu jest bardzo dobry, wnętrze bardzo czyste i zadbane, co świadczy o przebiegu. Corrado jest bardzo doinwestowane, wszystko jest udokumentowane. Do Corrado jest cała historia, włącznie z rachunkami i fakturami z serwisu Volkswagena na ponad 16000 euro plus rachunki na wszystkie części jakie zostały wstawione (żadne Chińczyki). Ogólnie posiadam faktury na 22000 euro, wszystko jest wbite w fakturach razem z numerem VIN, na życzenie mogę wysłać droga mailową.

Posiadam 5 kluczyków do samochodu, co się nie zdarza często, plus dwa piloty do alarmu.

Wykonane prace i modyfikacje:
– gwintowane regulowane zawieszenie,
– sportowe wentylowane hamulce (przód i tył),
– cały układ wydechowy,
– felgi,
– komplet lamp,
– autoalarm,
– kapitalny remont silnika w serwisie Volkswagena (olej wymieniany co 7 tys. km), po remoncie przejechane 50 tys. km.

Na wszystko co wymieniłem posiadam faktury i rachunki. Samochód sprowadzony ze Skandynawii. To Corrado jest jednym z nielicznych w takim stanie, z tak bogatą historią i z tak małym przebiegiem.

Posiadam filmy oraz zdjęcia dodatkowe. Chętnie odpowiem na pytania droga telefoniczną.

Telefon: +48 666 697 599
Miejscowość: Słupsk