Volkswagen Golf Cabriolet Quartett Mk1 1987 – 44000 PLN – Poznań

Volkswagen Golf Cabriolet Quartett Mk1 to wersja specjalna z dopasowanymi kolorystycznie lusterkami, zderzakami i felgami, a także odpowiednio korespondującym miękkim dachem i wnętrzem. Wybrać go można było w 64 zestawieniach kolorystycznych lakieru, dachu, tapicerki i wnętrza. Ten – biały z białym i z białym, prezentuje się niezwykle świeżo i atrakcyjnie. Wygląda dokładnie tak, jak powinien, czyli tak, jak przed laty. Zgadzają się jego felgi Avus, tapicerka White Cloth Sports HA w gustowną kratkę, radio Gamma, ładnie zachowany dach i wąskie zderzaki o dopasowanym kolorze. Ciężko znaleźć drugiego takiego.

Volkswagen Golf Cabriolet Quartett Mk1
Rocznik: 1987
Przebieg: 187200 km
Pojemność: 1595 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 72 KM

Cena: 44000 PLN

Przedmiotem sprzedaży jest Volkswagen Golf Cabrio MkI Quartett z mojej kolekcji.

Auto wyprodukowane zostało w 1987 roku. Wyposażono w silnik o pojemności 1600 cm3. Egzemplarz ten został zakupiony w roku 2014 w Niemczech. Był to zupełny przypadek, samochód po prostu urzekł mnie świetnym i oryginalnym stanem wizualnym, a jak się później okazało, również doskonałym stanem technicznym.

W taki sposób samochód ten trafił do mojej kolekcji, gdzie jest przechowywany w klimatyzowanym i ogrzewanym garażu. Ponieważ miejsce jest jest w nim ograniczone, a nowe projekty już niebawem będą potrzebowały schronienia, wystawiam mojego Golfa z nieukrywaną przykrością na sprzedaż.

Oferowany przeze mnie VW Golf to wersja Quartett. Charakteryzuje się fantastycznym kolorem Alpine White, dachem w kolorze nadwozia, stylowymi dedykowanymi do tej wersji felgami Avus oraz przepiękną retro tapicerką White Cloth Sports HA w charakterystyczną kratę o sportowym sznycie. Co ważne, auto pozostało w oryginalnej, fabrycznej specyfikacji, o co obecnie bardzo trudno, ponieważ Golf Cabrio I-wszej generacji poddawany jest często wszelakiego rodzaju różnym modyfikacjom i tuningowi.

Auto, tak jak już wcześniej wspominałem, w świetnym stanie. Zarówno oryginalny dach w kolorze białym jest w rewelacyjnym stanie, bliskim fabrycznemu, jak i biała tapicerka w kratkę również nie odstaje od nowej. Jest to niesamowite, ponieważ utrzymanie dachu i wnętrza, o tak jasnych kolorach w oryginalnym stanie przez blisko 35 lat nie jest łatwe. Dzięki temu, można śmiało powiedzieć, że dosłownie i w przenośni jest „Białym Krukiem”. Golfów Mk I Cabrio na rynku, zarówno w Polsce, jak i za granicą jest wiele, jednak znaleźć wersję Quarttett w białych kolorach, w takim stanie, to naprawdę jak wyśledzenie igły w stogu siana.

Po zakupie, samochód został oddany serwisowi, gruntownie sprawdzony i wyczyszczony, felgi zostały poddane renowacji, naprawione i polakierowane zostało także podszybie, którego korozja jest bolączką niemal wszystkich egzemplarzy Golfa I. Auto regularnie serwisowane. Olej zmieniamy każdego roku, mimo symbolicznych przebiegów.

Samochód sporadycznie używany, stał głównie pod oddychającym pokrowcem w ciepłym garażu. Teraz przyszedł czas na zmianę warty. Mam nadzieję, że trafi w odpowiednie ręce.

Zapraszam do oglądania i zakupu.
Auto znajduje się w Niepruszewie k. Poznania.

Telefon: +48 601 556 001
Miejscowość: Poznań