Volkswagen Golf Mk1 1979 – 41900 PLN – Olsztyn

Volkswagen Golf Mk1 został zaprezentowany światu po raz pierwszy w 1974 roku, w biegu stając się wzorem innowacyjności i funkcjonalności. Za projekt jego karoserii odpowiadał Giorgetto Giugiaro i jego studio Italdesign. Taki a nie inny wybór projektanta podyktowany był faktem, że po wybraniu sześciu najciekawszych samochodów na targach w Turynie w 1969, cztery z nich pochodziły od włoskiego stylisty. Mimo upływu ponad 40 lat, Golf swoją sylwetką wciąż wpisuje się w ponadczasowe kanony estetyki i mody. Niezwykle trudno dziś odnaleźć egzemplarz zachowany w bardzo dobrym i oryginalnym stanie, lecz jeżeli uda nam się taki odnaleźć – warto dokonać zakupu.

Volkswagen Golf Mk1
Rocznik: 1979
Przebieg: 97000 km
Pojemność: 1588 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 75 KM

Cena: 41900 PLN

Wyposażenie:
– pięciodrzwiowy,
– skrzynia manualna czterobiegowa,
– nowe opony wielosezonowe,
– oryginalne spryskiwacze lamp,
– koło zapasowe wraz z kompletem kluczy – oryginał,
– deska rozdzielcza niepopękana,
– elementy chromowane w stanie bardzo dobrym,
– tapicerki oryginalne,
– wszystkie szyby oryginalne.

VW Golf Mk1
VIN: 1793623198

Stan oryginalny.
Drugi właściciel od nowości, pierwszy właściciel w Szwecji.
Garażowany przez cały okres od nowości.
Wnętrze oryginalne, stan bardzo dobry.
Oryginalna książka serwisowa oraz komplet oryginalny kluczyków.
Samochód w 100% zgodny z numerem VIN – brak późniejszych modyfikacji i ingerencji w budowę i wyposażenie auta (m.in. wąskie lampy, zegary i inne elementy wyposażenia).

Naprawy i ingerencje w pojazd:
– stan oryginalny – ok. 90% części oryginalnych VW,
– konserwacja dodatkowa pojazdu po zakupie z salonu,
– silnik oryginalny (przebieg 97 000 km),
– serwisowany na bieżąco,
– nowy gaźnik Solex.

Egzemplarz, który oferujemy do sprzedaży, został zakupiony przez Szweda, który postanowił w dniu zakupu pojazdu zafundować mu dodatkowe zabezpieczenie przeciwkorozyjne. Był to strzał w dziesiątkę, dziś Golf ten jako jeden z niewielu jest w stanie oryginalnym, a jego stan blacharski wciąż jest doskonały. Pojazd od nowości był garażowany w bardzo dobrych warunkach i nie zmieniło się to po sprowadzeniu do Polski w 2015 r. Wszystkie naprawy serwisowe były wykonywane z pomocą części oryginalnych VW. Dodatkowym elementem dodającym pojazdowi wartości historycznej jest oryginalna książka serwisowa wraz z kompletem oryginalnych kluczyków.

Jazda tym egzemplarzem jest bezpieczna i przyjemna. Pomimo ponad 40-tki na karku, VW Golf jest dynamiczny i zwrotny, a układ hamulcowy zapewnia doskonałe panowanie nad autem nawet w trudnych warunkach. Ten klasyk nie jest tylko eksponatem, ale jego bezawaryjność pozwala na codzienne użytkowanie i czerpanie przyjemności z jazdy.

Auto mogą Państwo obejrzeć w centrum Olsztyna.

Telefon: +48 510 062 059
Miejscowość: Olsztyn