Volkswagen Golf Mk1 1983 – 20000 PLN – Warszawa

W pierwszej połowie lat 80-tych taki samochód był niespełnionym marzeniem wielu Polaków. Volkswagen Golf Mk1 w wersji LD posiadał silnik wysokoprężny, to pozwalało na tankowanie paliwa w dowolnej ilości i brak konieczności ustawiania się w kilometrowych kolejkach przed CPN. Kto miał Diesla, ten był królem. Dodatkowo ogromna żywotność tych silników sprawiała, że te samochody po prostu jeździły, nie przysparzając właścicielom większych zmartwień. Dziś takie auta kupuje się głównie z sentymentu, co wcale nie jest złym wyborem, o ile znajdziemy zdrowy egzemplarz z blacharką nie wymagającą większych napraw. Ten Golf mimo braku kilku ozdobnych listew na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo zachęcająco i co wyjątkowo rzadko się dziś zdarza, wciąż znajduje się w rękach pierwszego właściciela.

Volkswagen Golf MK1
Rocznik: 1983
Przebieg: 21000 km
Pojemność: 1600 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 54 KM

Cena: 20000 PLN

Wyposażenie:
– skromne

W dzisiejszych czasach trudno w to uwierzyć, ale prezentowany Golf nie zmienił właściciela od dnia wyjazdu z salonu w Marsylii w 1983 r.
Auto jest w pełni sprawne i sprawia ogromną frajdę w codziennym użytkowaniu, także decyzja o sprzedaży zdecydowanie nie była łatwa.
Z jednej strony wiem, że „dziadek” powinien poszukać nowego domu z drugiej – ciężko mi się z nim rozstać.
Choć korzystam z niego dopiero od roku, sporo razem przeszliśmy i są to tylko dobre wspomnienia.
Co skłania mnie do sprzedaży?
1. Konieczność jeżdżenia na codzień niezależnie od ilości soli wysypanej na drogi – w pewnym wieku to już nie wypada.
2. Dwójka małych dzieciaków, które pomimo tego że „dziadka” uwielbiają, nie mają w nim właściwego zabezpieczenia w postaci poduszek powietrznych czy napinaczy pasów z tyłu.
Dodatkowo zarówno dzieci, jak i auto wymagają znacznego zaangażowania czasowego, by rozwijać się we właściwym kierunku.

Dane potrzebne do zweryfikowania samochodu w CEPIK:
VIN: WVWZZZ17ZDB114240
Nr rej. WUO1981
Data pierwszej rejestracji: 05.07.1984

Niestety powyższe dane są nieprecyzyjne. Występuje błąd w roku produkcji (1984), choć wiadomo, że jedynki były produkowane w Europie jedynie do 1983 i taki rok wynika z VIN-u.
Dodatkowo w 1991 r. miało miejsce wydanie nowego dowodu rejestracyjnego, bez zmiany właściciela (potwierdzone w archiwum wydziału komunikacji Warszawa Żoliborz).
Większość darmowych dekoderów VIN niestety nie radzi sobie z tym numerem, polecam stronę: http://vw-clubpolska.pl/index.php/page,dekoder_vin.html.

Nie mam wątpliwości, że potencjalny nabywca odnajdzie w nim duszę, której trudno nawet szukać we współczesnych wytworach motoryzacji.

Telefon: +48 608 577 826
Miejscowość: Warszawa