Volkswagen Golf Mk1 GTD 1982 – 29000 PLN – Elbląg

Volkswagen Golf Mk1 GTD był dzieckiem fascynującej epoki turbo. W czasach, gdy wynalazek ten szturmem zaczął podbijać arenę motorsportu, jednocześnie w światach rajdów i wyścigów, zwykli zjadacze chleba zapragnęli również mieć je pod maskami swoich samochodów. Volkswagen wyszedł naprzeciw tym oczekiwaniom w 1982 roku, gdy światło dzienne ujrzał Volkswagen Golf Mk1 GTD. Stworzono go dodając do bazowego 1,6-litrowego wolnossącego silnika diesla o mocy 40 kW turbosprężarkę Garretta. Konieczne było ponad 30 zmian w projekcie jednostki, w tym bardziej wydajna pompa oleju, lepsze chłodzenie oraz wzmocnienie elementów konstrukcji, lecz w rezultacie uzyskano imponujące na owe czasy 70 KM (51 kW). W rezultacie samochód jeździł tak żwawo, że zdecydowano się zastosować wizualne wyróżniki zarezerwowane wcześniej dla wersji GTI, zastosowano również sztywniejsze zawieszenie. Samochód stał się kultowy, a dowodem niesłabnącej miłości użytkowników może być ten egzemplarz, odrestaurowany od podstaw.

Volkswagen Golf Mk1 GTD
Rocznik: 1982
Przebieg: 262052 km
Pojemność: 1570 cm³
Rodzaj paliwa: turbo diesel
Skrzynia biegów: manualna 5-cio biegowa („4+E”)
Moc: 70 KM

Cena: 29000 PLN

Lakier: Lhasagrün (LA6V)
Kolor wnętrza: Silber/Schwarz-WQ
Wersja nadwozia: zamknięta 5 drzwi
Numer VIN: WVWZZZ17ZCW719433

Volkswagen Golf jest w mojej rodzinie od 16 lat. Został sprowadzony z Niemiec w 2002 roku i od tego czasu był użytkowany przez jednego właściciela. Mimo że został wyprodukowany w 1982 roku, jego pierwsza rejestracja za granicą miała miejsce w 1985 roku.

Golf przeszedł kapitalny remont.
Silnik, a także wszystkie elementy układu kierowniczego, hamulcowego, paliwowego oraz wydechowego zostały odrestaurowane lub wymienione.
Nadwozie pokryto nowym oryginalnym lakierem, a podwozie zostało zabezpieczone warstwą antykorozyjną, która powinna wytrzymać dłużej niż oryginalna powłoka.
Auto zostało doprowadzone do stanu kolekcjonerskiego.
Tapicerka jest w stanie bardzo dobrym.
Wszystkie szyby oryginalne.

Silnik słynie ze swojej wytrzymałości i niezawodności, a spalanie oscyluje w okolicach 6-7 litrów.
Auto na drodze wzbudza zachwyt i nie ma kierującego który nie odwrócił by się za tym klasykiem.

Poszukuję zdecydowanego nabywcy, który doceni pracę włożoną w auto.
Cena w ogłoszeniu podlega rozsądnej negocjacji.

Zapraszam do oględzin i zachęcam do zakupu tego pięknego klasyka.

Telefon: +48 518 494 594
Miejscowość: Elbląg